Böyle giderse işler değişir hocam

"Bu görüntü ne? Takım niye güçsüz?" diyen Başkan, "Böyle giderse işin rengi değişir" diye sert çıktı. Görüşmeye tanık olanların ortak görüşü, "Takım düzelmezse Başkan Pereira'yı kovar" oldu

Böyle giderse işler değişir hocam
UEFA Avrupa Ligi'nde grubun favorisi olarak gösterilen Fenerbahçe'nin, zayıf rakibi Molde'ye 3-1 yenilmesi soğuk duş etkisi yaparken yönetimin de eleştiri oklarında teknik direktör Pereira ile Sportif Direktör Terraneo vardı. Yenen 3 golün yanı sıra, ikinci yarıda yürüye yürüye oynanan futbol için bazı yöneticiler, "Her mevkiye 2 tane herkesin imrendiği yıldızlar aldık ama ortaya konan futbol çok eleştirilen geçen senenin dahi gerisinde" dediler. Tüm bu konuşmaların ardından maç sonu başkan Aziz Yıldırım, Vitor Pereira'yı yanına çağırıp, hesap sordu.

"TAKIM NİYE BU KADAR GÜÇSÜZ"

Başkan Yıldırım'ın çok sinirli olduğu ve "Nedir bu sonuç hoca. Bu görüntü bu takıma yakışıyor mu? Bu takım neden bu kadar güçsüz?" dediği öğrenildi. Pereira'nın ise Yıldırım'ın karşısında kendisine savunmakta zorlandığı ve "Futbolcunun kulağından tutup ben mi çalıştırayım. Hepsi yıldız isimler kendi kondisyonlarına göre çalışmaları gerek" tarzı açıklamalar yaptığı belirtildi.

DEVRE ARASINI GÖREMEYEBİLİR

Yöneticiler de ortadaki tablodan hoşnut değildi. Skorlardan çok futbolun sıkıntı olduğuna vurgu yapan yöneticiler, "Başkan Samandıra'ya inmeyeceğim diye söz verdi ama böyle giderse külahlar değişilir. İşler başka bir hal alır" dediler. Bazı yöneticiler ise "Böyle giderse başkan uzun bir aradan sonra devre arasında hoca kovar" yorumunu yaptı.

"YÜZÜMÜZE VURMAYIN"

Molde yenilgisi sonrası sosyal medyada bazı taraftarların yaptığı eleştiriler Asbaşkan İlhan Ekşioğlu'nu üzdü. Ekşioğlu, "Bazı tweetler beni çok üzüyor. Kombineni de formanı da kulübünü sevdiğin için alman lazım. Bunlar kötü sonuçta yüzümüze vurulmamalı" tweetiyle eleştirilere tepki gösterdi.

*
F.BAHÇE İÇİN NE DEDİLER?

RIDVAN DİLMEN: İş orta sahada bitti

Maçı izlemeyen ama skoru duyan herkes şaşırmıştır. 4 forvetli, yorulmaya başlayan Meireles'li yani 1.5 orta sahalı F.Bahçe'yi izleyenler de şaşırmıştır. Özellikle orta sahayı verdiğiniz zaman rakibin gol pozisyonuna girmemesi Avrupa'nın orta sıra takımlarından birine karşı da olsa mümkün değil. Orta sahayı hızlı geçen takımlar Fenerbahçe'yi yorarlar, ekonomik oynatmazlar. Molde, Fenerbahçe'ye geriye doğru çok koşu yaptırdı. Geri koşu yaptırırken Pereira da orta sahadan birini alıp iyice orayı bırakınca fizik olarak takım tamamen düştü. Fenerbahçe, sadece puan durumuna baktığımızda bile Norveç Ligi'nin yedincisi olduğunu gördüğümüz Molde'ye karşı favoriydi ama bu oyun böyle. Futbolun gerçeğini oynayanlar kazanırlar.

ÖMER ÜRÜNDÜL: Harakiri

Fenerbahçe, Norveç Ligi'nin yedincisi Molde karşısında ağır bir yenilgi aldı. Futbol bir takım oyunu . Kadro yapısına uygun sistemi oturtacaksın, fizik açıdan da iyi durumda olacaksın. Yıldız futbolculara sahipsen onlar da güçlü olmak zorundalar. Eğer fizik açıdan hazır değillerse, Van Persie örneği, hiçbir katkı sağlayamazlar. Fenerbahçe, Molde karşısında takım savunmasında büyük arızalar verdi. Pereira'nın en çok eleştireceğim yanı Fernandao'yu oyuna alırken Mehmet Topal'ı oyundan çıkarması. Bu büyük yanlış bir teknik adam hakkında ciddi soru işareti yaratır. Çünkü rakip fizik olarak senin üstünde ve dikey olarak çabuk tehlike bölgene geliyor. Böyle bir tabloda orta sahadan bir kişi eksiltirsen harakiri olur.

İSKENDER GÜNEN: Kral çıplak

Her zaman dile getirmeye çalıştığım bir gerçek var. Önemli olan kadronuzu yıldızlarla doldurmak değil. Takım olmak her şeyin üstünde olan bir olgu . Siz bireysel anlamda ne kadar kaliteli oyunculara sahip olursanız olun "takım" olmadığınız zaman bu maçta olduğu gibi sonuçların ortaya çıkması kaçını-l mazdır. Molde takımının kadrosunun değeri 16 mi-l yon Euro yani sizin bir iki oyuncunuza verdiğiniz rak-a ma eş değer. Ortaya koydukları oyun ise tam bir takım oyunu. Top rakipteyken herkes ne yapması gerektiğ-i ni çok iyi şekilde sahaya yansıttı. Artık kral çıplak dem-e nin zamanı geldi. Hala biz fiziksel anlamda düşüş gösteren ve kendi geçmişlerinden başka şu an sahada varlığı olmayan oyunculara bel bağlamaktan vazgeçmek zorundayız. Yoksa bu kısır döngü her zaman tekrarlanacaktır.

BİZE ULAŞIN