Can Bartu'da üçlü zirve

Hollandalı yıldızın oyuna girerken hocasına gösterdiği tepki ve ardından "Kulübede mutsuzum" açıklaması ipleri gerdi. Pereira, "Sıcağı sıcağına konuşmak doğru olmaz" diyerek görüşmeyi bugüne bıraktı. Toplantıya Terraneo da katılacak...

Can Bartu'da üçlü zirve
Robin van Persie'nin Bursaspor, maçında oyuna girerken, hocasına gösterdiği tepki ve ardından yaptığı "Kulübede olmaktan mutlu değilim" açıklaması sonrası, gözler Hollandalı ile Pereira arasındaki ilişkiye çevrildi. İşte son 24 saatin perde arkası:

ELİNİ SIKTI, HİÇ KONUŞMADI

Vitor Pereira, maç sonunda Robin van Persie ile kısa bir süre bir araya geldi. Portekizli, golcü futbolcunun sadece elini sıkıp tebrik etti ve malum açıklamalarla ilgili tek kelime etmedi.

TERRANEO EL KOYUYOR...

Van Persie de hocasıyla soyunma odasında hiç konuşmadı. Pereira'nın yardımcılarına "Şu anda maçın sıcaklığını yaşıyoruz. Bunları konuşmamız doğru olmaz" dedi. Pereira'nın bugün sabah antrenmanı sonrasında Van Persie ile Can Bartu Tesisleri'nde bir araya geleceği belirtildi. Krize el koyan Sportif Direktör Terraneo'nun da görüşmeye katılacağı ve ikili arasındaki sorunları çözeceği öğrenildi. Ayrıca maç sonu Pereira'yı görenler, hocanın bu konuyu "Tepkisi doğal yedek kalan her oyuncu bu tepkileri verebilir" bakış açısıyla gördüğünü aktardı.

KİMSEYLE SORUN YAŞAMAM

Portekizli hocanın kurmaylarıyla yaptığı değerlendirmede, "Herkes 11 oynamak ister. Onu yıpratmamak ve daha önemli maçlarda kullanmak adına korumaya aldım. Hiçbir futbolcuyla aramda sorun olamaz" ifadelerini kullandı.

Forma Yıldız'a

Van Persie'nin oyuna girdikten 2 dakika sonra attığı golün perde arkası da aralandı. Hollandalı yıldız, Bursa maçında yedek kaldığını öğrenince büyük moral bozukluğu yaşadı. Kondisyoner Fatih Yıldız, "Sen moralini yüksek tut. Göreceksin, oyuna girince golünü atacaksın. Ben buna inanıyorum" diyerek golcü futbolcuyu motive etti. Yıldız'ın dediği oldu, Van Persie de maçtan sonra formasını imzalayarak Yıldız'a hediye etti.

Kulübeye alışık değil

Kariyerinin son 4 sezonunda 18'de olduğu 181 maçın sadece 15'ine kulübede başlayan Van Persie, Fenerbahçe ile 10 maçın 5'ine yedek soyununca patlama yaptı. Hollandalı M.United ile (105 maç 89 ilk 11) yüzde 85, Feyenoord ile (31 maç 25 ilk 11) yüzde 81, Arsenal ile (261 maç 203 ilk 11) yüzde 77'lik ilk 11 yüzdesine sahip. Bu oran Fenerbahçe'de yüzde 50 oldu.

BİZE ULAŞIN