Markovic'i Gökhan Töre kurtardı!

Lazar Markovic'in, hakem Barış Şimşek'in yüzüne ''f... off' demesine rağmen kırmızı kart görmemesinin nedeni belli oldu.

Markovic'i Gökhan Töre kurtardı!
Fenerbahçe, Bursaspor'u 2-1 mağlup ederken, sarı-lacivertli takımın genç yıldızı Lazar Markovic'in hakem Barış Şimşek'in yüzüne ''f... off' dediği iddia edilmişti.

Birçok yorumcu Lazar Markovic'in bu nedenle atılması gerektiği yorumunu yaparken, Kuddusi Müftüoğlu ile yeni bir döneme giren MHK'nın sezon başında hakemlere, 'f... off'u küfür olarak algılamamaları gerektiği talimatını verdiği ortaya çıktı. MHK'nın çoğu yabancı futbolcunun bu kelimeyi, 'hadi oradan' anlamında kullandığı için hakemlerin bu konuda dikkatli olma uyarısında bulunduğu öğrenildi.

GÖKHAN TÖRE MİLAT MI OLDU?

Geçtiğimiz sene Beşiktaş'tan Gökhan Töre, Kayseri Erciyesspor maçında 'f... off'' dediği için hakem İlker Meral tarafından kırmızı kartla cezalandırışmış, oyuncu ise bu kelimeyi küfür olarak değil, 'hadi oradan' anlamında kullandığını iddia etmişti.

BEŞİKTAŞ'TAN FENERBAHÇE'YE MARKOVİC TEPKİSİ

Öte yandan Fenerbahçe'nin Liverpool'dan kiraladığı Lazar Markovic "f... off"u yeniden gündeme getirdi. Geçen sezon İngilizce küfrü kullandığı için Gökhan Töre oyundan atılmış, Emre Belözoğlu'nun Slaven Bilic'e kullandığı bu söz ise es geçilmişti. Cumartesi akşam da Barış Şimşek, Sırp oyuncunun küfür olarak yorumlanabilecek sözünü es geçti. Geçen sezon Emre'nin atılmaması yüzünden büyük infial yaşayan Beşiktaş'ta bu kez de Markovic'in kartının es geçilmesi tepkiye neden oldu. Daha birkaç gün önce Fırat Aydınus aleyhine açıklamalar yapan Başkan Fikret Orman'ın Şimşek'in performansı yüzünden kızgın olduğu bildirildi.

Fotospor

BİZE ULAŞIN