Sadece selamlaştılar

Bursa maçında aralarında soğuk rüzgarlar esen ikili dün idman öncesi selamlaştı ancak aralarında sohbet olmadı

Sadece selamlaştılar
Fenerbahçe'de Teknik Direktör Pereira ile yıldız futbolcu Van Persie arasındaki gerginlik gündemin ilk sırasındaki yerini koruyor. Bursaspor maçının 77. dakikasında oyuna girip galibiyet golünü atan Hollandalı'nın gerek yedek kulübesindeki tavırları gerekse maç sonunda Pereira'ya yönelik eleştirileri gündeme oturmuştu. Taraflar bir günlük iznin ardından dün ilk kez bir araya geldi ama beklenen kucaklaşma yaşanmadı.

KÜSLÜK YOK AMA SICAK DA DEĞİLLER
İkilinin dünkü antrenman öncesinde klasik selamlaşmada birbirlerine selam verdikleri, fakat yine fazla konuşmadıkları öğrenildi. Pereira ile Van Persie'nin iletişimi hakkında "Küs değiller ama aralarında bir sıcaklık da yok" şeklinde yorumlandı. Sportif Direktör Terraneo'nun dün Samandıra'da tarafları bir araya getirerek görüştüreceği de iddia edilmişti. Ancak İtalyan sportif direktör de bu konuda herhangi bir adım atmadı.

KENDİ ARALARINDA HALLETSİNLER
Terraneo'nun bu konuya "Tamamen saha içiyle ilgili bir olay. Hocayla futbolcu arasına girmek hata olur" şeklinde yaklaştığı bildirildi. Tüm bu gelişmelere rağmen Pereira'nın Van Persie konusunu bir kriz olarak görmediği ve "Tercihlerimi tamamen teknik ve taktik gerekçelerle yaparım" dediği öğrenildi. Pereira'nın, Van Persie'yi, Beşiktaş derbisinde 11'de oynatma ihtimali oldukça yüksek gözüküyor.

BİZE ULAŞIN