Ceza kesilir!

İbrahim Usta, "Bariz hakem hataları gözümüzden kaçmıyor. Bütün dünyada nasıl başarının bir ödülü varsa, başarısızlığın da bir cezası vardır" ifadesini kullandı

Ceza kesilir!
Türkiye Futbol Federasyonu da bu haftaki hakem hatalarından rahatsız oldu. Özellikle Trabzonspor- Galatasaray maçındaki kararları ile çok tartışılan Cüneyt Çakır, bu rahatsızlığın ana maddesi... TFF Başkan Vekili İbrahim Usta, yönetim kurulu olarak konuyu yakından takip ettiklerini belirterek, "Türk futbolundaki bariz hakem hataları TFF'nin gözünden kaçmamıştır. Hakemlerimizin de insan olmasından mütevellit hataları elbette olacaktır. Ancak maçlar sonrasında hakemlerin konuşulduğu bir lige izin vermeyeceğiz" dedi.

GÖZLEMCİLERE UYARI

Usta, şöyle devam etti: "Başarının nasıl bir ödülü varsa başarısızlığın da bir cezası vardır. Bu böyle bilinmelidir. Bu sadece hakemler açısından değil gözlemciler açısından da böyledir. Gözlemciler de daha dikkatli olmalıdır. Herkesin içi rahat olsun. Türkiye'de hiçbir zaman eyyamcılığa fırsat verilmeyecektir." Usta, TFF'nin MHK ile uyumlu bir şekilde çalıştığını belirterek, "MHK'nin başında çok değerli bir isim var. Formda olan hakemler maç yönetecek. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Tabii ki hakemler de hata yapabilir ama bunun eyyam seviyesine çıkmasına izin vermeyiz. TFF olarak ne yapmamız gerekiyorsa yapıyoruz. Bu konuda kimsenin gözü arkada olmasın."

15 GÜN İSTİRAHAT!
Trabzonspor-Galatasaray karşılaşmasının gözlemcisi Metin Tokat'ın Cüneyt Çakır'a verdiği ve 'iyi performans' anlamına gelen 8.3'lük notun, infial yaratan penaltı pozisyonu nedeniyle MHK tarafından 'bariz hata' var anlamına gelen 7.9'a düşürüldüğü iddia edildi. Çakır'a ve Tokat'a 15 gün görev verilmeyeceği öne sürülüyor.

BİZE ULAŞIN