Şenol Güneş derbi sorununu çözdü

Son 2 sezondur derbi galibiyetine hasret olan Beşiktaş'ta teknik direktör Şenol Güneş, takımın başında çıkacağı ilk derbi maçını kazanmak istiyor. Deneyimli teknik adam antrenmanlardan sonra oyuncularıyla özel görüşmeler yapıyor ve Fenerbahçe maçında futbolcularından özveride bulunmalarını istiyor.

Şenol Güneş derbi sorununu çözdü
Siyah-beyazlılar, Slaven Bilic'in takımın başında olduğu 2013-2014 ve 2014-2015 sezonlarında oynadığı 8 derbi maçında 6 mağlubiyet ve 2 beraberlik almıştı. Bu süre içinde Galatasaray'a 4 maçta da mağlup olan Beşiktaş, Fenerbahçe'ye karşı ise 2 beraberlik ve 2 mağlubiyet aldı. Siyah-beyazlılarda son 2 yılda yaşanan 'derbi sorunu'nu teknik direktör Şenol Güneş farklı yöntemlerle çözmeye çalışıyor.

SORUN MOTİVASYON

Beşiktaş'ın başında teknik direktör olarak çıkacağı ilk derbi maçını pazar günü Fenerbahçe'ye karşı oynayacak olan Şenol Güneş, son 2 sezondur siyah-beyazlı takımın ezeli rakipleriyle oynadığı maçları bir bir analiz etti. Bugüne kadar yapılan çalışmalarda futbolcularıyla birlikte sürekli konuşan deneyimli çalıştırıcı, geçen sezonlarda derbide mağlup olmalarının en büyük sebebi olarak motivasyon ve konsantrasyon eksikliği olduğunu tespit etti. Ezeli rakiplerine karşı son 2 sezondur oynanan futbola tam not veren siyah-beyazlı teknik adam, öğrencilerine karşılaşma boyunca sakin ve sabırlı olmaları konusunda da uyarılarda bulundu. Takımdaki birçok futbolcunun genç olması sebebiyle derbi maçlarında tecrübe eksikliği yaşandığını da tespit eden Güneş, savunmada takımı Rhodolfo, orta sahada Sosa ve ileride ise Mario Gomez'e emanet ederek bir nevi tecrübe eksikliğini gidermenin planlarını yapıyor.

Futbolculara cumartesi gününe kadar Fenerbahçe maçını düşünmemeleri ve kendilerini sadece antrenmana vermeleri gerektiğini de vurgulayan Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, maçtan bir gün önce yapılacak idman sonrası takım kampa girince derbi maçı dışında futbolcuların hiçbir şeye konsantre olmamasını da özellikle vurguladığı ifade ediliyor.

BİZE ULAŞIN