Tek kişilik takım

Bayern Münih'in Polonyalı santrforu, dokuz dakikaya sığdırdığı beş golle birçok Alman ve İngiliz ekibini geçti

Tek kişilik takım
Sadece futbol dünyası değil dünya kamuoyu onu konuşuyor: Robert Lewandowski... Bundesliga'da Bayern Münih'in Wolsfburg'u 5-1 yendiği maçta, ikinci yarının başında takımı mağlupken oyuna giren ve 51 ila 60'ıncı dakikalar arası tam beş gol atan Polonyalı futbolcu, herkesi şaşkına çevirdi. Öyle ki Lewandowski'nin bu 9 dakikalık şovu dünya futbolunda birçok rekoru da parçaladı. Polonyalı golcü, bir maçta beş gol atan üçüncü Bayern Münihli oldu. Daha önce Gerd Müller üç kez bunu başarmıştı. Almanya'da rekor ise 1977'de Köln'ün Werder'i 7-2 yendiği maçta, altı gol atan Dieter Müller'e ait. Türkiye'de bu rekorda Fenerbahçe forması altında Karşıyaka ağlarını altı kez havalandıran Tanju Çolak'ın adı var. Süper Polonyalı, Bundesliga'da altı takımı geçerken, Stuttgart ile aynı gol sayısına sahip. Premier Lig'de de Liverpool, WBA ve Newcastle United'ı geçen Lewandowski, La Liga'da da ilk yedi dışında kalan tüm kulüpleri geride bıraktı veya egale etti. Lewandowski, Serie A'da ise dört maçını kazanarak lider konumda bulunan Inter ile de aynı sayıda gole imza

5'ten sonra gevşedi!

Bayern Münih Kaptanı Philipp Lahm, Lewandowski'nin '9 dakikada 5 gol' çılgınlığına espri ile yaklaşarak, "Eğer ille de onu eleştirmek istiyorsanız, o bu maçta 7 gol atabilirdi. Biraz gevşedi. 2 tane büyük fırsatı da kaçırdı" dedi.

Hecking isyanda

Wolfsburg Teknik Direktörü Dieter Hecking, maç sonrası kaderine küsmüş gibiydi. Hecking, "Ne diyebilirim? Dünya çapında bir futbolcu 5 gol attı, 7 tane de atabilirdi. Ama bu nasıl oldu açıklayamıyorum" dedi.

Papa'yı solladı

Robert Lewandowski'nin 9 dakikada 5 golü Twitter'ı kasıp kavurdu. Gol yağmurunun ardından geçen birkaç saat içinde yaklaşık 600 bin kişi Polonyalı'dan söz ederken, onun golleri Papa'nın tarihi Washington ziyaretini bile geride bıraktı.

BİZE ULAŞIN