Akıl oyunları

Bayramın son günü Beşiktaş ile F.Bahçearasında derbi bayramı yaşanacak. SABAH SPOR'UN usta kalemleri dev maçın nabzını tuttu

Akıl oyunları
Derbide sonucu orta sahaların performansı belirleyecek… Beşiktaş çok formda ama liderlik koltuğunda oturan Fenerbahçe bir adım önde… Öfke ve kontrolsüz oyun iki takımın en büyük düşmanı olur... 90 dakikayı 11 kişi bitiremeyen takım tabelada çok zorlanır. Beşiktaş'ta Gökhan ile Sosa, Fenerbahçe'de Nani ile Markovic takımlarının en büyük kozu olur. İşte usta yazarlardan derbi yorumları.

ÖMER ÜRÜNDÜL: Derbinin sonucu 3 ihtimalli çünkü...

Beşiktaş'ın saha içi düzeni Fenerbahçe'ye göre daha oturmuş durumda. Ancak Şenol Güneş'in Ankara'da yaptığı takım tertibi yanlışına bir daha düşmemesi gerekiyor. Ayrıca Beşiktaş'ın Gençlerbirliği beraberliğinden sonra 3 puan geride derbiye çıkması da futbolcular üzerinde bir baskı yaratacaktır görüşündeyim. Fenerbahçe'de yıldız oyuncular var. Sahaya iki kaliteli 11 çıkaracak kadroya sahip ama henüz sistemi oturmuş değil. Futbolcular arasındaki uyum yetersiz. Ancak her şeye rağmen lider durumdalar. Onun için derbiye moralli çıkacaklar. Her zaman tahminlerim vardır ama bu kez ne olacağını kestiremiyorum.

BİZE ULAŞIN