Lig artık çok sıcak

Trabzonspor Teknik Direktörü Şota, ligde her takımın birbirini yenebildiğini belirterek, "Ateş görünüyor her tarafta. Herkes herkesten puan alıyor" dedi

Lig artık çok sıcak
Trabzonspor'da Teknik Direktör Şota Arveladze ve Sportif Direktör Süleyman Hurma, basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Şota, herkesin Kurban Bayramı'nı kutlayarak, "En önemlisi mutluluk, sağlık ve kazasız belasız bayram geçsin. Herkes mutlu olsun, çocukları mutlu etsin. Dedelerin elini öpsünler" dedi. Bir gazetecinin, "Harçlık yok mu hocam?" sorusu üzerine ise Gürcü teknik adam, "Herkese harçlık var tabii ki. Parası olan versin, parası olmayan da alsın" cevabını verdi.

"GALATASARAY'I UNUTTUK"
Şota,Galatasaray mağlubiyetini artık geride bıraktıklarını ve yeni bir başlangıç istediklerini de ifade ederek, "Osmanlıspor iyi bir takım. Oynadığı futbol ve topladığı puanlar ortada. Lig artık çok sıcak oldu. Ateş görünüyor her tarafta. Herkes herkesten puan alıyor. İyi başladık, iyi devam etmeyi bekliyoruz. Son maça rağmen iyi bir performans göstermek istiyoruz. Bu konuda oyuncularımın gereken performansı göstereceğine olan inancım tam" şeklinde konuştu.

*
1 SORU 1 CEVAP

İki deplasmanda altı puan alan Trabzonspor, kendisi gibi dışarıda başarılı bir takım olan Osmanlıspor deplasmanında ne yapar?
Bu sezon geçen sezona göre deplasmanlarda daha başarılı bir takım var. İki deplasmandan 6 puan çıkarma başarısı gösterdiler. Osmanlıspor ise Süper Lig'e yeni çıkmasına rağmen 3 deplasmandan 7 puan aldı ki bunlardan biri Galatasaray'dı... Özellikle Torje, orta sahada Ndiaye ve forvette de Webo Osmanlıspor'un 3 önemli silahı olacaklar. Mustafa Akçay büyük bir olasılıkla önce Trabzonspor'u durdurmayı öne çıkaran bir strateji ile sahada yer almayı düşünecek. Trabzonspor'un en büyük sorunu ise böylesi alan savunması yapan takımlara karşı hücum aksiyonlarının istenilen düzeyde olmaması. Fakat maçın başlarında bulunacak bir gol bu dengeleri değiştirecektir. Trabzonspor cephesinde ise Mbia'nın bu maçta daha fazla sorumluluk alması gerekecek. Ayrıca Mehmet Ekici'nin oynaması da çok önemli. Çünkü Mehmet'siz Trabzonspor'un hücum aksiyonlarında etkisi de çok azalıyor...
İSKENDER GÜNEN

BUGÜN NELER OLDU