Hamzaoğlu'ndan zor karar

Burak Yılmaz'ın sakatlığının ardından Hamza Hamzaoğlu'nun bu bölgede sorun yaşaması bekleniyordu. Ancak Podolski ve Sinan Gümüş sayesinde Hamza hoca hücum hattında tercih yaparken zorlanmadı. Başarılı çalıştırıcıyı asıl düşündüren bölge savunma hattı. Semih'in bel ağrıları ve Chedjou'nun maç eksiği, Hamzaoğlu'nu düşündürüyor. Jason Denayer bu akşam stopere geçebilir.

Hamzaoğlu'ndan zor karar

Trabzonspor deplasmanından 3 puanla dönen Galatasaray, Burak Yılmaz'ı kaybetti. Burak'ın sahalardan en az 1 ay uzak kalacak olması nedeniyle Cim Bom'un bu bölgede sorun yaşayacağı yorumları yapıldı. Ancak Hamza Hamzaoğlu, en azından kağıt üstünde şimdilik bu sıkıntıyı çözdü. Hamza hoca, her zaman forvette oynamak istediğini söyleyen Lukas Podolski'yi ileri uca kaydıracak, genç yıldız Sinan Gümüş de kanatta görev yapacak. Eğer bu ikili beklenen performansı verirse, teorideki çözüm pratikte de işe yaramış olacak. Gaziantepspor maçı öncesinde Hamzaoğlu'nu asıl düşündüren, savunma hattında yapacağı tercihler.

Sabri formasına kavuşacak

Semih Kaya'nın belindeki ağrılar nedeniyle bu akşam riske edilmemesi bekleniyor. Hamza Hamzaoğlu, başarılı oyuncuyu Astana deplasmanına saklamayı planlıyor. Aurelien Chedjou iyileşti ancak onun da maç eksiği bulunuyor. Başarılı teknik adam bu nedenle Kamerunlu yıldızı ilk 11'de oynatıp oynatmama konusunda kararsız. Büyük ihtimalle, Atletico Madrid maçının ikinci yarısında ve Trabzonspor karşısında sağ bek oynayan Jason Denayer, Gaziantepspor mücadelesinde Hakan Balta'nın yanına stopere geçecek. Sabri Sarıoğlu da ilk 11'e dönecek.

Koray gözden düştü

Aslında Hamza Hamzaoğlu'nun stoper için bir diğer alternatifi de Koray Günter. Ancak gurbetçi oyuncunun idman performansından memnun olmayan Hamza hoca bu nedenle Koray'ı ilk 11'de düşünmüyor. Hatta iyice gözden düşen 21 yaşındaki stoperin devre arasında başka bir takıma kiralık olarak gönderileceği iddiası var.

Kaynak:Fanatik

BİZE ULAŞIN