Barcelona Arda için FIFA'dan cevap istedi

Barcelona, Arda Turan'ın sakatlanan Rafinha'nın yerine oynatılması için yaptığı başvuruyu reddeden FIFA'dan somut yanıt bekliyor.

Barcelona Arda için FIFA'dan cevap istedi
Barcelona'nın resmi internet sitesindeki açıklamada, sakatlanan Rafinha'nın yerine Arda Turan'ın İspanya Futbol Federasyonu'na (RFEF) kayıt olması için yapılan başvuru ile ilgili onayı istenen FIFA'nın 'çözüm olmayan' bir yanıt verdiği belirtildi.

FIFA'nın, Barcelona'ya Arda Turan'ı RFEF'e kayıt ettirmemesi tavsiyesinde bulunduğu ve RFEF yönetmenliği ile FIFA yönetmenliği arasında 'bir ihtilafa neden olunabileceğinin' buna gerekçe gösterildiği kaydedildi.


BARCELONA: SOMUT CEVAP VERİN

Futbol dünyasının uluslararası düzeyde en üst kurumu olan FIFA'dan 'cevabında olumlu ve ya olumsuz, somut olmasını talep ettiklerini' açıklayan Katalan Kulübü, "Barcelona Kulübü asla hukuki bir görüş talep etme arzusunda olmamıştır. Sadece bir onay istemiştir. Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi'nin de kararında olduğu gibi iki transfer döneminde oyuncu kayıt ettirme yasağını Barcelona Kulübü yerine getirmiştir. Bunu gerek Barcelona'nın gerekse RFEF'nin hukuk danışmanları savunmaktadır" açıklamasında bulundu.
BİZE ULAŞIN