Güneşli pazartesiler

İlk yarıda Kjaer ve Tosic'in kendi kalelerine attığı gollere Gomez eşlik etti Kartal, devreye 2-1 önde gitti

Güneşli pazartesiler
Kulübeden gelen Van Persie'nin golü Kanarya'yı ümitlendirdi ama son sözü yine Gomez söyledi.

Dakika 20

Fenerbahçe yarı alanının ortalarından kazanılan serbest vuruşta topun başına Sosa geçti. Arjantinli'nin ortasını uzaklaştırmak isteyen Kjaer'in kafasından seken top ağlarla buluştu.

Dakika 24

Sosa sağ kanattan korner atışını kullandı, Simon Kjaer altıpasta topu arka direğe sektirdi. Avucunun içine gelen fırsatı değerlendiren Mario Gomez, kafayı vurdu ve farkı ikiye çıkarmayı bildi.

Dakika 32

Sağ kanattan kazanılan köşe vuruşunda topun başına Luis Nani geçti. Portekizli yıldızın ortasını ön direkte kafayla uzaklaştırmak isteyen Dusko Tosic, kalecisi Tolga Zengin'i çaresiz bıraktı.

Dakika 65

Volkan Şen, Rhodolfo'yu çalımlayıp çizgiye indikten sonra yerden Robin van Persie'yi gördü. Hollandalı santrfor, gelişine sol ayağıyla yaptığı başarılı bir plaseyle derbiye eşitlik getirdi.

BENİ KİMSE İLE KIYASLAMAYIN

Fenerbahçe'yi attığı iki golle yıkan Mario Gomez "Fenerbahçe'ye saygım var ama biz çok iyi mücadele ettik. Çok yoruldum. Yıpratıcı bir oyundu. Beni kimseyle kıyaslamayın. Ben kendi attığım gollere bakarım" diye konuştu.

OLİMPİYAT HATIRASI!

Olimpiyat Stadı'nda derbi galibiyetine hasret kalan Beşiktaşlı futbolcular, 90 dakika sonrasında üç puan sevincini soyunma odasında böyle yaşadı.

BİZE ULAŞIN