"Astana karşısında en önemli silahımız..."

Astana karşısında en önemli silahımız...
Galatasaray Teknik Direktör Hamza Hamzaoğlu, UEFA Şampiyonlar Ligi C Grubu'nda yarın karşılaşacakları Kazakistan temsilcisi Astana'nın disiplinli bir takım olduğunu belirterek, 3 puan almak için sabırla mücadele edeceklerini söyledi.

Başkent Astana'daki Sarkaya Bisiklet Merkezi'nde düzenlenen ve futbolculardan Yasin Öztekin'in de katıldığı basın toplantısında açıklamalarda bulunan Hamzaoğlu, sakat ve cezalı oyuncuların dönmesiyle oluşan kadro derinliğinin sevindirici olduğuna vurgu yaparak, "Oyuncularımın formda olmaları benim için sevindirici ama kimin oynayacağına yarın karar vereceğim" diye konuştu.

Yarın Astana karşısında 3 puan almalarının kendileri için önemli olduğunu kaydeden Hamza Hamzaoğlu, "Yarın 3 puan için oynayacağız ama Astana takımı da küçümsenecek bir ekip değil. Disiplinli ve beraber mücadele etmeyi başarabilen bir takım. Bunu gözardı etmemek lazım. Galibiyetin kolay olmayacağını biliyoruz. Yarın en önemli silahımızın sabır olacağını düşünüyorum. Kazanmak için sabırla son dakikaya kadar mücadelemizi sürdüreceğiz. İnşallah kazanırız. Beraberlik ikinci düşüncemiz olacak" ifadelerini kullandı.

Sarı-kırmızılı takımın teknik direktörü, futbolcularının Astana maçının öneminin farkında olduğunu belirterek, şöyle devam etti:

"Oyuncular her maça aynı şekilde çıkamayabilir. Çeşitli çevresel etmenler var. Yarın UEFA Şampiyonlar Ligi karşılaşmasına çıkacağız. Oyuncularımın her şeyin bilincinde olduğunun farkındayım. Onun için özel bir çabayı gerektirecek bir durum görmüyorum. Karşımızda saygı duyulması gereken bir ekip var. İyi takıma karşı iyi bir maç oynamayı hedefliyoruz."

BİZE ULAŞIN