Hafife alma yanarsın

G.Saray'ın yarınki maçı öncesi Astana analizleri oldukça dikkat çekici!

Hafife alma yanarsın
Galatasaray'ın Devler Ligi'nde yarın çıkacağı Astana maçı öncesi Hamza Hamzaoğlu, rakiple ilgili özel raporlar hazırlattı. Kazak ekibiyle ilgili önemli bilgiler içeren rapora göre grubun en zayıf halkası Astana, önlem alınmaması durumunda sürprizlere imza atabilecek bir ekip. İşte o raporun detayları;

NASIL OYNUYORLAR?
Oyun yapısı incelendiğinde Astana, ligde ve Avrupa Kupaları'nda değişken oyun felsefesine sahip bir ekip. Devler Ligi'nde daha kompakt bir futbol sahaya yansıtan takım, liginde daha fazla golü arayan yapısıyla dikkat çekiyor. İki defans oyuncusu Canas, Makimovic ve Anicic pas başarı yüzdesiyle öne çıkıyor. Hücuma bölgesinde takımı yönlendiren isimlerin başında Zhukov geliyor.

ZAYIF YÖNLERİ NELER?
Kazak ekibinin zayıf yönlerinin başında savunması geliyor. Dağınık bir görünüm sergileyen Astana defansı özellikle stoperlerin arasına atılan topları karşılamakta zorlanıyor. Bu tercih G.Saray için gol anlamına gelebilir. Bununla beraber Illıc gibi bir ismin hava topu mücadelesinden kaçınması da G.Saray'ı bu noktada etkili kılabilir.

DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN YÖNLERİ…
Savunmada kompakt futbol benimsiyor olsalar da rakipten alınan toplar, kanat oyuncularının hızlı isimlerden oluşması nedeniyle kontratağa dönüşebiliyor. 10 numaraları Kethemova'nın hem kilit pasta hem de asist sayısı ile (15) Kazak liginin en iyisi olduğunu da belirtmekte fayda var. Astana'nın kontratakla bulduğu gol sayısı 23 iken oyun içinde gelişen ataklarda buldukları gol sayısı 28. Sol kanattan Shomko'nun yaptığı ortalarda gol tehlikesi oluşturuyor.

ASTANA'NIN DİKKAT ÇEKEN FUTBOLCULARI

Nenad Eric (33/ Kaleci)
Rapora göre Eric, pozisyon almalarda sorun yaşıyor. Özellikle hava toplarında problemli. Kanatlardan gelen toplarda zayıf, sol kanattan gelişen ataklarda müdahalede zorlanıyor.

Dmitriy Shomko (25 / Sol bek)
Ceza sahası dışından vuruşlarıyla dikkat çekiyor. Uzun toplarda başarılı pasları takımın en önemli noktalarından. Garanti oynamayı seven, risk almayan, sol bekte görev yapmasına rağmen sağ ayağını da etkili kullanıyor.

Marin Anicic (26 / Stoper)
Rakipten top kesmeleriyle takımı ayakta tutan isimlerden. Teknik açıdan eksiklikleri bulunsa da mücadele gücü ile rakip oyunculara zorluklar yaşatıyor. Hücuma çıktığında ise geri dönüşlerde yavaşlık yaşıyor.

Evgeny Postnikov (29 / Stoper)
Takımın en başarılı hava topu karşılayanı. Hızlı ve ortalarda pozisyon almalarıyla Astana'nın önemli isimlerinden. Top tekniği yeterli düzeyde olmasa da duran toplarda rakipten gelen vuruşları karşılarken son derece başarılı.

Branko Ilic (32 / Sağ Bek)
Fiziksel olarak güçlü, ileriye zaman zaman çıkan ama geriye dönmekte sorunlar yaşamayan oyuncunun eksilerinden birisi de hava topları. İkili mücadelede de rakipleri karşısında zayıf kalmakta.

Roger C.Henao (25 / Ön libero)
Takımın buz adamı. Soğukkanlı futbolu ile dikkat çeken oyuncu, ceza sahası dışından iyi şutlar atarken, ofansif yapısı savunmada eksiklikler yaşanmasına sebep oluyor. Uzun toplarda zorluklar yaşatabilir.

N.Maksimovic (20 / Ön libero)
Pas başarı yüzdesi yüksek ve garanti pasları ile takımı ayakta tutan bir isim. Teknik olarak takımın en iyisi. Kilit paslar ile forvetleri bir anda kaleci ile karşı karşıya bırakabilecek yeteneğe sahip. Oyun görüşü son derece geniş.

B.Dzholchiev (25 / Sağ Kanat)
Takımı yöneten isimlerden. İkili mücadele başarısı en iyi isim. Sürekli hücum düşünen, yeteneklerine güvenerek risk alan bir oyuncu.

Georgiy Zhukov (20 / Ofansif Orta Saha)
Pozisyonların içerisinde olmayı seven isim, hareketli futbolu ile dikkat çekiyor. Çok koşuyor, rakipten top çalmak için mücadele ediyor. Topu kaybetse de dönüp mücadeleyi sürdürüyor. Sürekli oyun içinde istemesi onu hataya zorluyor

Foxi Kethevoama (29 / Sol Kanat)
Takımın fizik gücü en iyi isimlerinden. Kaleci ile karşı karşıya kalması durumunda paniğe kapılmayan yapısı ile dikkat çekiyor. Sakin ve deneyimi ile skora katkıda zorlanmayan birisi.

J.Kabananga Kalonji: (26 / Forvet)
Vücudunu iyi kullanan, ikili mücadelelerde başarılı olan oyuncu, fizik gücü ile takımın öne çıkan isimlerinden. İki ayağını da etkili şekilde kullanan oyuncu tekniği ile sınıfı geçerken, defans bölgesine gelmek yerine ileride beklemeyi tercih ediyor.

BİZE ULAŞIN