Halis muhlis isyan!

F.Bahçe soyunma odasında herkesin dilinde hakem Halis Özkahya vardı

Halis muhlis isyan!
Fenerbahçe'nin 3-2'lik Beşiktaş mağlubiyeti, soyunma odasında isyan çıkardı. Sarı-lacivertli futbolcular hakem yüzünden kazanacakları maçı kaybettiklerini belirtirken karşılaşmanın hakemi Halis Özkahya ve ekibine ateş püskürdü. İşte Fenerbahçeli futbolcuların maçın ardından sıcağı sıcağına yaptıkları hakem yorumları:

OFSAYTTAN ÖNCE BANA FAUL YAPILDI

SIMON KJAER
: Herkes benim kendi kaleme attığım ilk goldeki ofsaytı konuşuyor. Ofsayttan önce orada faul var. Gomez beni havadayken itti ve ben de o kafayı o yüzden öyle kötü vurdum. Bunu kimse konuşmadı bile. Ayrıca maçın ikinci yarısında Oğuzhan topu ayağımdan çıkardıktan sonra baldırıma tekme attı. Hakem bırakın kart göstermeyi, faul bile vermedi.

TOSİC, AYAĞIMI KIRMAYA GELDİ

ŞENER ÖZBAYRAKLI
: Hakem gözünün önündeki faulleri es geçti. Tosic taç çizgisinde faul yapmaya değil, ayağımı kırmaya geldi. Şu anda ayağım kırılmadıysa şanslıyım. Allah'tan faulü destek ayağıma değil diğerine yaptı. Yoksa şu an ayağım kırılmıştı.

BEŞİKTAŞ'IN 10 KİŞİ KALMASI GEREKİRDİ

VOLKAN ŞEN:
Ersan'ı 2 kez atması lazımdı. Maç daha 2-1'ken Beşiktaş 10 kişi kalmalıydı. 2-2 olduğunda 'top çizgiyi geçti' diyene gülerim. Her şey gözümün önündeydi ve o top kesinlikle çıkmadı. Kimse kuralı bilmiyor. Topun tamamının çizgiden kurtulması gerekiyor. Ama topu tamamı çıkmamıştı. Bu nedenle karar doğruydu. Ayrıca ilk pozisyonda atılmayan Ersan'ın göğsüme attığı tekme, hem yardımcının hem de dördüncü hakemin gözünün önünde oldu. Ama onlar da kart uyarısı yapmadı.

HAKEM NİYETİNİ İLK YARIDA BELLİ ETTİ

LUIS NANI:
Daha ilk yarıdan hakemin niyetini anladım. Amacı bizden bir oyuncu atmak ve rahatlamaktı. Benim yaptığım itirazın aynısını Beşiktaşlı oyuncular defalarca yaptı ama kart vermedi. İlk hareketimde hemen kartını gösterdi. Kararları tam anlamıyla skandaldı.

YILDIRIM TOPLANTI!

Beşiktaş maçı öncesi bayramlaşma töreninde basınla sohbet eden F.Bahçe Başkanı Aziz Yıldırım, derbinin ardından basın toplantısı yapacağını açıkladı. Yıldırım'ın yarın 14.00'teki toplantıda MHK ve TFF'yi eleştirmesi bekleniyor.

USLU'YA CEZA YOLDA

Maçın ardından Halis Özkahya'yı hedef alan açıklamalar yapan F.Bahçe Asbaşkanı Mahmut Uslu, PFDK'ya sevk ediliyor. Uslu'nun 'Sportmenliğe aykırı hareketten' sevk olması ve 36. madde gereği 21 ila 60 gün arasında ceza alması bekleniyor.

AVRUPA LİGİ'NDE DÜDÜK ÇALACAK

Halis Özkahya, Perşembe günü UEFA Avrupa Ligi'nde Lazio ile Saint Etienne arasında oynanacak maçı yönetecek. Özkahya'nın yardımcılıklarını Kemal Yılmaz, Ekrem Kan, Cem Satman, Tolga Özkalfa ve Ali Palabıyık yapacak.


BİZE ULAŞIN