10 numara dönüyor!

Pereira, sakatlıktan çıkan ve Beşiktaş derbisinde son 15 dakika forma giyen Diego'yu Celtic maçında 11'e alıyor

10 numara dönüyor!
Beşiktaş derbisi öncesi sakatlığından kurtulan Diego Ribas, derbide son 15 dakika şans bulmuştu. Brezilyalı 10 numaranın, Celtic deplasmanıyla birlikte 11'deki yerine döneceği öğrenildi. Teknik direktör Vitor Pereira'nın Brezilyalı oyuncuyla özel bir görüşme yaparak fiziksel durumu hakkında bilgi aldığı, Diego'dan "Sakatlığımın hiçbir etkisi kalmadı" yanıtını alınca Celtic maçı için kararını verdiği kaydedildi. Portekizli çalıştırıcının maça Diego ile başlayacağı, derbide 11 oynayan Ozan Tufan'ın ise bu karşılaşmada yedek oturma ihtimalinin yüksek olduğu kaydedildi.

DE SOUZA GÖTÜRÜLMÜYOR

Fenerbahçe'de Kasımpaşa maçı sonrası sakatlanan Bursa ve Beşiktaş maçlarını kaçıran Josef de Souza, Celtic'e de götürülmeyecek. Sakatlığı geçen ancak zorlu maçlarda riske edilmek istenmeyen Gökhan Gönül'ün son durumuna bugün bakılacak. Ancak Gökhan'ın da İstanbul'da kalması bekleniyor.

1 Soru 1 Cevap: Gürcan Bilgiç

Sakatlıktan yeni çıkan Diego'nun 11'de başlaması bekleniyor. Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?


Eğer Diego Ribas fizik olarak iyi bir duruma gelmişse bence oynaması da gerekir. Çünkü mevcut sakatlığına kadar takımı yöneten kendisiydi. Bu karşılaşmanın deplasmanda olmasına rağmen rakibin gücüne baktığımızda Diego'nun kendini denemesi ve görmesi ideal. Ancak orta sahadaki direnç de bu kararla azalabilir. Bu dengeyi iyi tartmak lazım.

BİZE ULAŞIN