Geriye bakmayın

Fenerbahçe Teknik Direktörü Vitor Pereria, Celtic maçı öncesi takımını uyardı: Beşiktaş yenilgisinin telafisi var ama Avrupa Ligi'nde gücümüzü herkese göstermeliyiz Geçmişe takılmadan geleceğimize bakmalıyız

Geriye bakmayın
Fenerbahçe Teknik Direktörü Vitor Pereira, 3-2 kaybettikleri Beşiktaş derbisi sonrası futbolcularıyla yaptığı sohbetlerde her şeyi tamamen unutmalarını istedi. Portekizli teknik adam, takım olarak geride kalan maçlara bakıp hayıflanmaya zaman olmadığını belirterek "Ben sadece size derbidegösterdiğiniz mücadele için teşekkür ediyorum. O maçı neden kaybettiğimizi herkes biliyor. Artık bu konuya takılıp kendinize zarar vermeyin" dedi.

LİGDEKİ KAYBIN TELAFİSİ VAR

Önlerinde çok önemli bir Celtic maçı olduğunu hatırlatan Pereira, "Ligde telafi edebileceğimiz bir yenilgi aldık. Ancak Avrupa Ligi'nde hesaplarımızın dışında bir Molde maçı yaşadık ve bunu telafi etmemiz gerekiyor. Kaza istemiyorum. Bu gruptan çıkacak kalitedeyiz ve Celtic deplasmanıyla bunu hissettireceğiz" diye konuştu.

HERKES FORMA GİYECEK

Forma şansı konusunda da futbolcularından çok fazla hassas olmamalarını isteyen tecrübeli çalıştırıcı şu ifadeleri kullandı: "Burada ilk 11 oynayacak kalitede 24-25 oyuncu var. Hepinize bir şekilde şans geliyor. Kimse 'Bugün oynayamadım, bir daha asla oynayamayacağım' şeklinde düşünmesin. Çok yoğun bir temponun içindeyiz. Bir maçı oynuyoruz, üç gün sonra yine maç, ardından yine yine yine... Herkese şans gelecek, herkes yeteri kadar süre alacak."

BİZE ULAŞIN