Sabır ilaç olur

"Psikolojik açıdan iyi durumdayız ama en yakınımızdakilerin eleştirileri dokunuyor. Astana karşısında işimizin kolay olmayacağını biliyoruz. Sahadaki en önemli silahımız sabır olacak"

Sabır ilaç olur
G.Saray Teknik Direktörü Hamzaoğlu, Astana karşısında en önemli kozunu açıkladı

Galatasaray Teknik Direktörü Hamza Hamzaoğlu, UEFA Şampiyonlar Ligi C Grubu'ndaki Astana maçı öncesi basın toplantısında işlerinin kolay olmadığının altını çizdi. Astana'daki Sarkaya Bisiklet Merkezi'ndeki basın toplantısına öğrencisi Yasin Öztekin'le birlikte katılan tecrübeli teknik adam, sakat ve cezalı oyuncuların dönmesiyle oluşan kadro derinliğinin sevindirici olduğuna vurgu yaparak, "Oyuncularımın formda olmaları sevindirici ama kimin oynayacağına yarın (bugün) karar vereceğim" diye konuştu. Moral olarak iyi durumda olduklarının altını çizen Hamzaoğlu, "Zor bir süreçten geçtik ama kulübümüz için iyi işler yapıyoruz. Bu maç için de tüm hazırlıklarımızı galibiyet üzerine yaptık. Sahada neler olacak hep birlikte göreceğiz" dedi.

OTORİTELER LİDERİ BELİRLEMİŞ AMA...

Astana karşısında üç puanın önemine dikkat çeken Hamzaoğlu, "Astana takımı da küçümsenecek bir ekip değil. Disiplinli ve beraber mücadele etmeyi başarabilen bir takım. Galibiyetin kolay olmayacağını biliyoruz. En önemli silahımız sabır olacak. Otoriteler, Benfica ile bizi ikincilik yarışı içinde görüyor. Atletico Madrid de birinci ilan edildi ama daha 5 maç var. Her şey değişebilir. Birincilik için de aday söylemek için erken. Henüz yarışın başı" değerlendirmesini yaptı.


ASTANA'DAN SON DAKİKA: Mehmet Özcan

Aslanlar gece üşüdü
Galatasaray, Benfica ve Atletico Madrid ile kıyaslandığında Kazakistan'a en uygun zamanda geldi. Hava sıcaklığı gayet futbol oynamaya elverişli. Bir iklim değişikliği söz konusu değil. Ancak Astana'da doğalgaz bütün şehirde 1 Ekim'de devreye gireceği için oyuncuların kamp yaptıkları otelde akşam üşüdükleri bilgisine ulaştık. Astana'yı takip eden gazetecisinden, taraftarına kadar herkes G.Saray'a karşı çok misafirperver. Havaalanından otele kadar her yerde Galatasaray'a ilgi gözlerden kaçmadı. Bu maça Astana'da Türk derbisi yakıştırması yapılıyor.

KENDİ STADINI TERCİH ETMEDİ


Normalde lig maçlarını 5 bin kişilik statta oynayan Astana, G.Saray'ı üstü kapalı, 30 bin kapasiteli Astana Arena'da ağırlayacak. En az 3 bin sarı-kırmızılı taraftarın maçta olacağı bilgisine de ulaştık.

MAÇIN İLK 11'İNİN 10'U BELİ

Teknik taktiğine gelirsek… Madrid maçında üçlü orta sahaya dönen Hamza Hamazaoğlu, Astana karşısında sürpriz yapmayacak ve Akhisar'dan beri uyguladığı 4-2-3-1 sistemini tercih edecek. İlk 11'in 10'u belli… Hücumda Yasin, Podolski, Umut, Sneijder dörtlüsü, ön liberoda Selçuk, Rodriguez ikilisi görev yapacak. Muslera'nın önünde Denayer, Hakan Balta Carole oynayacak. Hamza Hamzaoğlu'nun ilk 11'de Semih Kaya'yı mı yoksa Chedjou'yu mu tercih edeceği ise maç saatinde belli olacak

1 Soru 1 Cevap: Bülent Timurlenk

Hamza Hamzaoğlu, Astana maçının çok zor olacağını dile getirdi. Siz bu akşamki maçta Galatasaray için en önemli zorluğun ne olacağını öngörüyorsunuz?

Hamza Hamzaoğlu, ilk maçta Atletico Madrid'i favori göstermişti. 25 yıldır Galatasaray'ın içinde olan bir insanın kulüp tarihini bilip Galatasaray'ın geçmişte Ali Sami Yen'de, şimdi Türk Telekom Arena'da kimle oynarsa oynasın favori olduğunu hatırlamaması ilginçti. Maçları bazen kafada oynayarak kazanırsınız. Galatasaray o gün kafadan kaybetti. Astana, Şampiyonlar Ligi'nde evinde bir maça çıkacak. Dünyanın her takımına elbette ki saygı duyacaksınız ama İstanbul'da Atletico favori derseniz dün de "Favori biziz" diye sesinizi yükselteceksiniz. Galatasaray, ilk maçı evinde kaybettiği için gruptan çıkabilme hedefine ancak iki Astana maçını kazanıp Portekiz ya da İspanya deplasmanlarının en az birinden 3 puanla dönmek zorunda. Kadronun Selçuk dışında Antep maçından farklı olacağını düşünmüyorum. Sinan Gümüş oynamalı ama Hamzaoğlu risk almayı sevmediğinden yine yanında oturtur. Astana, hepimiz için kapalı kutu. Siz en az rakip kadar koşmaz, mücadele etmezseniz takımın isminin ne olduğu önemli değil. Herkes size Barcelona görünür. Zemin patates tarlası olacağına suni çim olsun. Buna fazla kafayı takmayın.

BİZE ULAŞIN