Flores hamlesi

Fatih Terim’in ‘hayır’ deme ihtimalini göz ardı etmeyen sarı-kırmızılı yönetim, belirlediği alternatif isimlerle bir bir masaya oturuyor

Flores hamlesi
Bir kulağı Fatih Terim'in vereceği yanıtta olan Galatasaray yönetimi, diğer taraftan Türkiye Futbol Direktörü'nün 'hayır' deme ihtimaline karşılık çalışmalarını sürdürüyor... Nice'den ayrılan Fransız çalıştırıcı Claude Puel ile önceki gün temasa geçen ve fikir alışverişinde bulunan sarı-kırmızılı idareciler, dün ise Watford'un görevine son verdiği İspanyol teknik adam Quique Sanchez Flores için nabız yokladı. Galatasaray yönetimi, geride kalan sezon Watford'u çalıştıran ve oynattığı futbolla İngiliz futbolseverlerin takdirini kazanan 51 yaşındaki Flores'e, "Galatasaray'ın başına geçmeyi düşünür müsün" sorusunu yöneltirken, İspanyol teknik adam ise, "Kulübün potansiyelini öğrenmek ve sunacağı şartları görmek isterim" yanıtını verdi. Tarafların önümüzdeki günlerde tekrar bir araya gelmesi bekleniyor. Sarı-kırmızılılar, Fatih Terim'in tavrına göre yol haritasını belirleyecek. Terim, umut vermezse Puel ve Flores için yönetim kurulunda oylama yapılacak.

KOVULMASI ELEŞTİRİLDİ!
Sezonu Premier Lig'e yeni çıkmış ve kümede kalma hedefi olan Watford'da geçiren Quique Sanches Flores'in görevine sezon sonu son verilmesi, Ada'da eleştirildi. Rahat bir sezon yaşattığı Watford'u 13'üncü yapmasına ve başarılı bir pas oyunu oynatmasına karşın görevinden alınan 51 yaşındaki Flores, geçmişte Valencia, Benfica, Atletico Madrid gibi önemli ekiplerde çalışmış, tecrübeli bir teknik adam. En önemli başarısı ise 2010'da Atletico ile Avrupa Ligi ve Süper Kupa dublesi yapması.
Goller Cepte
BİZE ULAŞIN