Kalplere gireceğiz

Kalplere gireceğiz

Fatih Terim, SABAH'a yaptığı açıklamada EURO 2016 felsefelerini açıkladı: “Bu turnuvada hedefimiz ‘Helal olsun’ dedirtmek… Başarı kıstasımız ‘emekleri, niyetleri müthiş, ellerinden geleni yaptılar, bravo bu çocuklara’ denmesi. Önce kalplere gireceğiz”

EURO 2016 hazırlıkları kapsamında Antalya'da çalışmalarını sürdüren A Milli Takım'da Futbol Direktörü Fatih Terim ve yardımcıları dün kampı takip eden basın mensuplarıyla kahvaltıda buluştu. Şampiyona öncesi açıklamalarda bulunan Terim, her gazeteciye 5 dakika da özel zaman ayırdı. İşte sorularımız ve cevapları:

İŞTE TÜRKİYE'NİN EURO 2016 KADROSU!
LİGDEKİ OYUNU KISTAS KABUL ETMİYORUZ

Oyuncu seçerken kriteriniz nelerdir?

Milli oyuncu, başka bir oyuncudur. Milli takımda oynayıp oynamayacağını, çağırmadan bilemeyiz. Benim de bir huyum vardır, 1990'dan beri her milli takıma, kadro hazır olmasına rağmen bir iki yetenekli veya formda, genç koyarım… Ve antrenman boyunca bunları izleriz, gerekirse de maça koyarız. Böyle böyle oyuncu görme imkanımız olur. Yoksa oynadığımız maç zaten az. Türkiye Ligi'ndeki oyunu kendinize kıstas ederseniz, yanılırsınız. Bazen Türkiye Ligi'nde çok iyi oynayan oyuncu, milli takımda iyi oynayamaz. Dolayısıyla ben hep kadroya bir iki oyuncu fazla çağırırım. İkinci ligden çağırırım, üçüncü ligden çağırırım, genç takımdan çağırırım, oynamayan çağırırım, görmek için. Bazen hiç oynatmayız ama idman performansı kafidir. Bizim kriterimiz, uluslararası seviyede oynayabilecek oyuncuyu görmektir.
Goller Cepte
BİZE ULAŞIN