Uçurun bizi

Uçurun bizi

31 kişilik geniş kadrodan 8 ismi çıkaran Terim listeyi UEFA’ya gönderdi… Cezalı Gökhan Töre ile sakat Serdar Aziz kadro dışı kaldı. 18 yaşındaki Emre Fransa vizesini aldı

  • Futbol
  • Çarşamba 01.06.2016
A Milli Takım'ın Fransa'da ter dökecek 23 kişilik kadrosu resmen açıklandı

10 Haziran-10 Temmuz arasında Fransa'nın ev sahipliğini yapacağı 2016 Avrupa Şampiyonası için geri sayım başladı… EURO 2016'da yer alan 24 ülke, şampiyonada mücadele edecek 23 kişilik kesin kadrolarını dün UEFA'ya bildirdi. Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim de merakla beklenen listeyi UEFA'ya gönderdi. Terim'in kampa aldığı 31 kişilik geniş kadrodan 8 kişi evde kaldı. Kaleci Ali Şaşal, 2 maç cezası olan Gökhan Töre ve sakatlığı geçmeyen Serdar Aziz, Fransa kadrosunun dışında kaldı. Fatih Terim'in yeni keşfi 18 yaşındaki Emre Mor ise 23 kişilik kadroda kendine yer buldu... Tüm Türkiye'nin 23 kişilik kadrodan beklentisi; bizi uçurup, şampiyonada kürsünün en üst sırasına taşıması… Yolun açık olsun Türkiye.TURNUVADA SEYİRCİ OLACAK SEKİZ İSİM:

Ali Şaşal
Serdar Aziz
Çağlar Söyüncü
Mahmut Tekdemir
Yasin Öztekin
Alper Potuk
Gökhan Töre
Mevlüt Erdinç

EVDE KALANLARDAN TAM DESTEK
EURO 20216 kadrosuna giremeyen Mevlüt Erdinç ile Gökhan Töre, sosyal medyada paylaştıkları fotoğraflarla alkış topladı. Mevlüt, "Kalbim sizinle arkadaşlar" derken, Gökhan; "Fransa'da arkadaşlarımla olamasam da kalbim onlarla olacak" ifadelerini kullandı.

ŞAFAK BASKINI
UEFA'nın, şampiyonaya katılan bütün takımlara uyguladığı standart prosedür dün Türkiye için de gerçekleşti. Saatler sabah 08:00'i gösterdiğinde, UEFA doping kurulundan bir heyet A Milliler'in kamp yaptığı Antalya'daki otele geldi. Teknik kadro ve oyuncular uyandırıldı. 10 futbolcudan hem kan hem idrar test örnekleri alındı.

AİLE DESTEĞİ
Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, Türkiye'den ayrılmadan önce futbolculara jest yaptı… Teknik heyet ve futbolcuların eşleri Antalya'daki kampta iki gün zaman geçirecek. Ay-yıldızlılar bu birlikteliğin ardından 3 Haziran Cuma günü saat 18.30'da Antalya'dan Slovenya'nın başkenti Ljubljana'ya hareket edecek.
Goller Cepte
BİZE ULAŞIN