Fenerbahçe, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesine gidebilir!

Fenerbahçe'nin Aralık 2017 tarihine kadar Avrupa maçlarından men cezası alan yıldızı Volkan Şen'e itiraz yolu açık.

Fenerbahçe, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesine gidebilir!

Fenerbahçe'nin geçtiğimiz sezon UEFA Avrupa Ligi'nde oynadığı olaylı Braga maçında kırmızı kart gören ve Aralık 2017'ye kadar ceza alan Volkan Şen için Fenerbahçe'nin Avrupa İnsan Hakları Mahkemesine kadar gitme hakkı bulunuyor!

16 YIL ÖNCE BENZER OLAY YAŞANDI

Fenerbahçe'nin gelecek sezon Avrupa maçlarında yararlanamayı Volkan Şen'in aldığı cezaya hem UEFA nezdinde hem de Avrupa İnsan Hakları Mahkemesinde itirazda bulunabileceği, buna da geçmiş yıllarda alınan bir kararı örnek gösterebileceği ortaya çıktı. Örnek olay ise şöyle...

EURO 2000'de oynanan Fransa-Portekiz maçında penaltıya neden olan ve kırmızı kart gören Portekizli Abel Xavier maçın hakemi Igor Sramka'ya sert bir şekilde itirazda bulunmuştu. Bu itirazında hakeme temas ettiği belirlenen Xavier, UEFA Disiplin Kurulu tarafından 9 ay men cezası almıştı. Ancak Xavier bunun peşini bırakmadı...

FENERBAHÇE'DEN YILIN BOMBASI: JAMES RODRİGUEZ!

CEZAYI KALDIRDILAR AMA YETMEDİ!

Portekizli futbolcu önce UEFA'ya tüm masraflarını cebinden karşılayarak, bireysel başvuruda bulundu. Kendi tuttuğu avukatlar ile birlikte savunmasını yapan Xavier'in cezası kaldırıldı! Oynama hakkı kendisine teslim edilen fubolcu bununla da yetinmedi. İtirazını Avrupa İnsan Hakları mahkemesine kadar taşıdı. Çıkan ceza kararını adaletsiz bulan Xavier, turnuva sonrası 8 takım arkadaşının önemli transferler yaptığını ancak kendisinin bu ceza yüzünden kariyerinin zarar gördüğünü belirterek Avrupa İnsan Hakları Mahkemesinde, UEFA'ya dava açtı ve kurumu tazminata mahkum etti.

VOLKAN'IN OLASI TRANSFERİNİ ENGELLEYEBİLİR

Fenerbahçe'nin bu örnekten yola çıkarak hem UEFA'ya karşı dava açabilme hem de Volkan'ın kişisel olarak Avrupa İnsan Hakları Mahkemesine gitme yolu açık görünüyor. Özellikle EURO 2016 performansı ile Avrupa devlerinin transfer listesine girme ihtimali bulunan Volkan Şen'in cezası transfer ihtimalini engelleyebilir.

GALATASARAY, MEHMET TOPAL İÇİN MASAYA OTURDU!

Goller Cepte
BİZE ULAŞIN