Aziz Yıldırım, Pereira kararını açıkladı

Aziz Yıldırım Mali Kongre'de teknik direktör kararını açıkladı.

Aziz Yıldırım, Pereira kararını açıkladı

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, Olağan Mali Kurul'da yeni sezonun teknik direktör kararını açıkladı.

Aziz Yıldırım, 1 sene daha sözleşmesi olan teknik direktör Vitor Pereira'yla gelecek sezonda yola devam edeceklerini dile getirdi.

Pereira'yla iki kez konuştuklarını anlatan Yıldırım, "UEFA kurallarına uyarak transferler yapacağız ya da içerideki oyuncularımıza yüksek bonservis verirlerse transfer yapacağız. Pereira'yla iki defa konuştuk ve kendisiyle devam edeceğimizi söyledik. Kendisi de transfer listesini verdi. Harcamak üzere 10 milyon avro bütçemiz var. Yeni kaynak oluşturabilirsek yaparız. Gerektiği kadar kaynak oluşturacağız. Benden sonrakilere cezalı bir Fenerbahçe bırakmak istemiyorum." şeklinde konuştu.

Aziz Yıldırım: Pereira ile devam edeceğiz!

Mehmet Topal'ın durumuyla ilgili de bilgi veren Yıldırım, şu ifadeleri kullandı:

"Hoca kalmasını istiyor. Mehmet Topal 2 milyon 600 bin net para alıyor. Artı 10 bin avro civarı maç başı. Bizden 2 milyon 750 bin avro garanti para ve 20 bin avro maç başı istiyor. Yani 3 milyon 500 bin avroya denk gelen bir ücret. Bizde eski mukavelesinin şartlarında anlaşma yapalım diyoruz. O da 4 yıl anlaşma istiyor. 4 yıla sıcak bakalım düşüncesiyle 'evet' diyoruz ama dediğimiz şartların tersine giderse onun da transferin yapmayacağımızı herkes bilsin."

İSTİFA PROTESTOLARI İÇİN

18 yaşında çocukları peşlerine takıp tribüne götürüp istifa diye bağırtıyorlar. Bu akşam maça gidiyorum, gelin.

"GÖKHAN'LA ANLAŞMAYACAĞIZ"

BİZE ULAŞIN