Yeni şarkılar yazalım

Terim, Slovenya maçı öncesi iddialı konuştu: “Eğer bu gruptan çıkarsak çok önemli yerlere gidebileceğimizi herkes biliyor Benim de beklentim yüksek. Her maç performansımızın üstüne çıkmalıyız. O zaman yeni bir şarkının ilk kelimelerini mırıldanırım. Bunu çok isterim”

Yeni şarkılar yazalım
Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, Slovenya maçı öncesinde EURO 2016 için umut verici açıklamalar yaptı. Hazırlık maçlarının önemine dikkat çeken tecrübeli teknik adam, bazı futbolcuların transferinin netleşmemesinden rahatsız olduğunu söyledi. İşte Terim'in açıklamaları: "Bu son test maçımız. Slovenya, Avrupa Şampiyonası'nın ucundan döndü. Ama grup maçlarına bakarsak iyi bir takım olduğunu görürüz. Bu maçtan da çıkaracağımız önemli dersler olabilir ilerisi için. Ne kadar başarılı olursak az diyorum ben hep... Başarılarınız ne kadar çok olursa şarkılar azalır. Bu gruptan çıkarsak çok önemli yerlere gidebileceğimizi herkes biliyor. Benim de beklentim yüksek ama gerçekleri de söylemeliyiz."

UMARIM OYUNCULARIM DAHA ÖNCE 'BİTTİ' DER
"Her maçta, her turnuvada oynadığımız oyun performansının çok üstüne çıkmalıyız. Ondan sonra çok güzel şarkılar yazılır. Ülke olarak sıkıntı çeken topluluk olarak eğlenmeyi de şarkı söylemeyi de hak ediyoruz. Özlediğimiz şeyler bunlar. Bazı değerlerimizi yitirmiştik bunların son dönemde yeniden ortaya çıkması önemli. Umarım oyuncularımız o dakikalara bırakmaz ve daha önce 'Bitti' derler. Herkesin 'Helal olsun, müthiş mücadele gösterdiler' dediği milli takım benim için başarılıdır. Allah nasip eder gruptan çıkarsak yine toplantı yaparız, orada yeni bir şarkının ilk kelimelerini mırıldanırım. Çok da isterim bunu."

GÜLLÜK GÜLİSTANLIK İŞLERE ALIŞIK DEĞİLİZ
"Eksikler hiç bitmiyor, biri biterken diğeri başlıyor. Bitmiyor. Mesela Burak'ın sakatlığı ile uğraşırken, başkası çıktı. İmza atmamış, anlaşmasını sağlayamamış bir oyuncunun konsantrasyonu eksik oluyor. Ülke olarak güllük gülistanlık işlere alışık değiliz zaten. Bir şey olmasa, kendimiz sorun çıkarırız. Bahanelere yaslanıp boşveren tavırdan uzak durmaya çalışıyoruz. Turnuvaya yaklaştıkça sorunları en aza indiriyoruz. Sizlerle paylaşmadığımız birçok şey var. İmkan olsa da bunları sizinle paylaşabilsek bu oyuncuların nelerle başa çıktığını.. Oyuncuların kendilerini takıma ait hissetmesi önemli bir beceridir. Ben ve ekibim, bunu sağlıyoruz."

GRUPTAN ÇIKARSAK YOLUMUZ ÇOK AÇIK
"Oyuncularıma gerçekleri söylerken aynı zamanda yüreklendiriyorum. Benim de beklentim çok yüksek. Çok zor bir gruptayız. Ancak hepimiz biliyoruz ki; bu gruptan çıkabilirsek, çok ilerilere gidebiliriz. Turnuvada her maçta, oynadığımız oyunun ve performansımızın üzerine çıkmalıyız. Başarılarımızın sayısını arttırmak için çalışıyoruz. Herkes biliyor ki gruptan çıkarsak çok değişik yerlere gidebiliriz. Her maçta performansımızın üzerine çıkmalıyız. Ondan sonra daha güzel şarkılar yazarız..."

BURAK YILMAZ DA CANER DE GAYRETLİ
"Burak çok uzun zamandır oynamıyor. Son sakatlık raporu temiz çıktı. İyi bir Burak'ın sahada olması bizim için kazanç ama Cenk'in de fiziğini ve özgüvenini üst seviyeye çekmesi de bizim için önemli. Caner maalesef son iki ay idmana bile çıkamadı. Tecrübeli olduğu için önemsemiyorum ama oynasaydı iyi olurdu. Ama herkes dinlenirken o çalışmayı sürdürüyor. Orada İsmail Köybaşı da iyi durumda."

BEN, EMRE OLSAM PATLAMA YAPARIM
"Emre Mor, yetenekli, güvendiğimiz bir oyuncu ama eksiği var. Hakkında güzel şeyler yazılmasından rahatsız olmam. Öğrenmesi gereken çok şey var. Umarım bu sürede profesyonel bir yaşam sürer. Daha çok genç. Büyüdükçe küçülmesini bilmeli. Onun yerinde olsam bu övgüler sonrası Avrupa Şampiyonası'nda patlama yaparım."
Goller Cepte
BİZE ULAŞIN