İşte yol haritası

Pereira ile yola devam edecek sarı-lacivertlilerin transfer için 10 milyon Euro bütçesi var. Transferde ağırlık hücum hattına verilecek, orta saha ise Salih-Ozan-Souza’ya emanet

İşte yol haritası
Fenerbahçe Başkanı, gelecek sezon için önemli ipuçları verdi
Fenerbahçe'de Başkan Aziz Yıldırım'ın Olağan Mali Genel Kurul'daki açıklamaları, sarılacivertlilerin gelecek sezondaki yol haritasına dair önemli ipuçları verdi. Yönetimin, teknik direktör Vitor Pereira ile yola 1 yıl daha devam etmeye karar vermesinin ardından satılacak ve alınacak oyuncularla ilgili durum da netleşmeye başladı. İşte bölge bölge yaşanacaklar:

KALE
Kiralık olarak oynayan Fabiano ayrıldı ama yönetim bu bölgeye uygun bir fırsat olmadığı sürece takviye düşünmüyor. Volkan'ın geri dönüş sürecinde kale Ertuğrul'a emanet. Şayet Karcemarskas gibi bir fırsat doğarsa, yabancı bir kaleci takıma katılacak.

SAVUNMA
Caner, Kadlec ve Ba'nın ardından Bruno Alves de ayrıldı. Başkan'ın önceki gün yaptığı açıklamalar, Gökhan'ın geleceği hakkında soru işareti yarattı. Ayrıca Kjaer'e ciddi teklifler var. Gökhan giderse 1 sağ bek, Kjaer kalırsa 2 stoper ve 1 alternatif sol bek alınması planlanıyor. Danimarka basını Daniel Agger ile anlaşıldığını yazıyor. Serdar Taşçı da listede.

ORTA SAHA
Gökhan Gönül kadar olmasa da Mehmet Topal için de belirsizlik söz konusu. Yönetim, Topal'ın fiyatında kesinlikle artırım yapmayacak. Bu fiyata kalmayı kabul etmezse, takımdan ayrılmasına izin verilecek. Topal'ın ayrılması durumunda dahi bu bölgeye yeni isim düşünülmüyor. Yönetim Salih-Ozan-Souza üçlüsünü yeterli görüyor. Kalırsa Diego da alternatif olarak kadroda bulunacak.

HÜCUM
Bu bölge transferde Fenerbahçe'nin en hareketli kısmı olacak gibi gözüküyor. Hem gelecek hem gidecek isimler açısından takımda en ciddi değişim hücumda yaşanacak. Markovic takımdan ayrıldı, Aatif ile anlaşıldı. Devlerin yakın takibindeki Hatem Ben Arfa'nın yanı sıra Hakim Ziyech ve Eren Derdiyok, Fenerbahçe ile adı anılan diğer isimler.
Goller Cepte
BİZE ULAŞIN