EURO 2016’ya doğru

Milli Takım teknik heyeti, grubun favorisi İspanya’nın hazırlık sürecindeki kötü performansı sonrası Hırvatistan’ı çok daha tehlikeli olarak görmeye başladı

EURO 2016’ya doğru
HESAP DEĞİŞTİ
EURO 2016'da İspanya'nın kuralar çekildiğinde favori gösterildiği D Grubu'nda algılar tamamen değişti. İspanya'nın oynadığı hazırlık maçları ve son Gürcistan yenilgisi yapılan hesapları alt üst etti. Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim'in ekibi, İspanya'nın Gürcistan'a 1-0 mağlup olduğu hazırlık karşılaşmasını yakın takibe aldı. Verilen raporları inceleyen Fatih Terim, Pazar günü Avrupa Şampiyonası'nda ilk maçımızı oynayacağımız Hırvatistan'ı, İspanyollar'dan çok daha hazır, istekli ve tehlikeli olarak görüyor. Bu nedenle de Hırvatistan karşılaşmasına daha farklı bir gözle bakılıyor.

KİMSE OTELDEN DIŞARI ADIM ATAMAZ BEYLER!
Terör tehdidi ile karşı karşıya olan Fransa güvenlik tedbirlerini artırdı. Milli takımların etrafında kuş uçurulmuyor. İdman bölgelerinde askerler nöbet tutuyor. Gazeteciler iki ayrı kontrolden geçerek idman sahalarına gidiyor. Dün ise yeni bir güvenlik detayı ortaya çıktı. Oyuncular güvenlik nedeniyle otelden bireysel ayrılarak şehri gezmeye çıkamıyor. Eğer mecburi bir ayrılık söz konusu ise UEFA ve güvenlik ekiplerine bildirim yapması gerekiyor.

FRANSA HÜKÜMETİ TELEFONDAN UYARACAK
Fransa'da hükümet, ev sahipliği yapacağı Avrupa Futbol Şampiyonası'ndaki olası saldırı şüphesi veya olağan dışı durumlar için akıllı telefon uygulaması geliştirdi. Fransa İçişleri Bakanlığından yapılan açıklamada, akıllı telefonlara yüklenebilecek "SAIP" isimli uygulamayla kullanıcılar, saldırı şüphesi veya olağan dışı bir durum karşısında anında uyarılacak. İngilizce ve Fransızca olarak iki dilde geliştirilen ve ücretsiz olarak yüklenebilen uygulamada, uyarıları almak için iki farklı tercih bulunuyor.

JEROME BOATENG KORKUYOR
Almanya Milli Takımı oyuncusu Jerome Boateng, Fransa'da Polonya ile yapacakları grup maçının oynanacağı Stade de France'a güvenlik nedeniyle ailesini götürmeyeceğini açıkladı. Gana asıllı oyuncu, "Ailem ve çocuklarım stada gelmeyecek. Bana göre risk büyük" dedi.

FATİH TERİM ZİRVEYE OYNUYOR
Fransız sitesi Sportune'un haberine göre; Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, 3 milyon 500 bin Euro'luk maaşıyla Avrupa'nın en çok kazanan teknik adamlarından birisi. EURO 2016'ya katılan 24 ülkenin hocası arasındaki araştırmaya göre; İngiltere'den Roy Hodgson 5 milyon Euro ile listede zirvede. İkinci sırada ise 4 milyon 600 bin Euro ile İtalya'nın teknik direktörü Antonio Conte yer alıyor. Üçüncü sırada yer alan Terim'in ardında ise Almanya'dan Joachim Löw (3 milyon 200 bin Euro) bulunuyor.
Goller Cepte
BİZE ULAŞIN