Off, futbolcuya bak

"Off, futbolcuya bak"

Danimarka Milli Takımı'nın başında 15 yıl görev yapan Morten Olsen, Emre Mor'u üç yıl önce izlediğini belirtti, Emre'yi bir antrenöre 5 saniye içinde "Off, futbolcuya bak" dedirten oyunculardan birisi olarak gördüğünü vurguladı.

  • Futbol
  • Perşembe 09.06.2016 11:48

Danimarka Milli Takımı'nı 15 yıl çalıştıran ünlü teknik adam Morten Olsen, Emre Mor'u 3 yıl önce keşfettiğini söyledi.

Ülkenin önde gelen tabloid gazetelerinden B.T'ye konuşan Olsen, Emre'yi 2013 yılında Belçika'ya karşı oynanan bir Danimarka Genç Milli Takımı maçında gördüğünü belirtti . Ünlü teknik adam, Belçika Futbol Federasyonu'nun Tubize kentindeki Yetenek Merkezi'nde o gün izledikleri maçta, Emre Mor'un bir antrenöre 5 saniye içinde "Off, futbolcuya bak" dedirten oyunculardan birisi olarak gördüğünü vurguladı.

MEHMET TOPAL'A MİLLİ TAKIM KAMPINDA 'KANKA' MARKAJI

Olsen olayı şöyle anlattı:

"Birey olarak topla inanılmayacak derecede iyi olan birini gördüm ve iyi bir takımda oynuyordu. Göze batması, maçın kaderini belirleyecek ve rakibe meydan okuyan tipte olmasındandı. Bu tür futbolcular bizim gibi küçük ülkelerde yok denecek kadar az..."

Danimarka A Milli Takımı potansiyelinde bir futbolcu olup olmadığı sorusu üzerine Olsen, "Bu tür genç oyuncular için konuşmak her zaman zordur. O zamanki kulübü Lyngby ve Genç Milli Takım'da bazı şeyleri öğrenmesi ve alışması bakımından sıkıntılı dönem geçiriyordu. İlkbaharda yeni takımında oynamadığı futbolla ve Dortmund'un görmesinde onun daha olgunlaştığı görüldü" diye cevapladı. (Milliyet)

"FATİH TERİM İSMİ KORKUYLA EŞ DEĞER"

Goller Cepte
BİZE ULAŞIN