Gönül yarası

Gönül yarası

  • Futbol
  • Perşembe 10.06.2016
Ekşioğlu: İdealleri için gitmek isteyen futbolcu para pazarlığı yapmaz. Para pazarlığı yapan, para için gitmiştir...
Gönül: Atılmamış imzanın tek sebebi şahsıma karşı takınılan tavır, üslup ve söylemlerdir. İlk hedefim Avrupa...


ASLOLAN KİŞİLER DEĞİL F.BAHÇE'DİR
Gökhan Gönül'ün yeni sezonda hangi takımın formasını giyeceği merak konusu olurken dün tam bir bilgi kirliliği yaşandı. Milli futbolcunun önce "Gelecek sezon Fenerbahçe'de değilim" sözleri sitelere düştü. Ardından "Böyle bir şey demedim" açıklaması geldi. Bu kararsızlığa son noktayı F.Bahçe yöneticisi İlhan Ekşioğlu koydu. Gökhan ile yapılan görüşmelerini Şekip Mosturoğlu ile birlikte yürüten Ekşioğlu, "İki haftadır para pazarlığı yapıyoruz. İdealleri için ayrılmak istese saygı duyardık. Ama idealleri için gitmek isteyen futbolcu para pazarlığı yapmaz. Para pazarlığı yapan futbolcu para için gitmiştir" diyerek ayrılığı duyurdu. Ekşioğlu B planlarının hazır olduğunu da belirtip "Aslolan kişiler değil Fenerbahçe'dir" ifadesini kullandı.

AJANSA AÇIKLAMA GEÇTİ
PARA HAYATIMDA AMAÇ OLMADI
Mili Takım kampında bulunan Gökhan bu gelişmelerin ardından menajeri aracılığıyla Anadolu Ajansı'na gönderdiği açıklamada şu ifadeleri kullandı: "Bugün atılmamış imzanın, yapılamamış anlaşmanın tek sebebi şahsıma karşı takınılan tavır, üslup ve söylemlerdir. Bundan sonraki süreçte Avrupa Şampiyonası'nın sonuna kadar hiçbir kulüple anlaşıp imza atmayacağımı, atılacak imzanın da Fenerbahçe Kulübü'nün bana önerdiği rakamın bir kuruş dahi üzerinde olmayacağının bilinmesini isterim. Yarının ne olacağını bilemeyiz fakat şu an için ilk hedefim Avrupa. Bu yaşıma kadar eğilmedim ve bükülmedim. Para, hayatımda hiçbir zaman amaç olmadı. Paraya değişemeyeceğim değerlere sahip olduğumu düşündüm hep. Profesyonel futbol hayatım boyunca, özellikle de Fenerbahçe'de geçirdiğim 9 yılda amacım, mesleğimi onurla yapmak, ait olduğum armanın değerlerine layık olmak ve formamı terimin son damlasına kadar ıslatarak başarılı olmak oldu. Kimin ne kadar yıllık ücret kazandığını düşünüp problem çıkarmadım, önüme bakıp işimi yaptım. Kazandığım paranın da hakkını verip işimi layıkıyla yerine getirdiğime inanıyorum.

AZİZ YILDIRIM'A TEŞEKKÜ
Başta Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, İlhan Ekşioğlu ve Şekip Mosturoğlu olmak üzere yönetici ağabeylerim, beraber çalıştığım aynı hedef için mücadele ettiğim hocalarım ve futbolcu kardeşlerim, masöründen aşçısına tüm kulüp personeli, beni bir gün bile yalnız bırakmayan, bana güç veren büyük Fenerbahçe taraftarı, sizlere minnettarım. Desteğinizi ömrüm boyunca unutmayacağım. Yaşattığınız tüm güzellikler için teşekkür ediyorum."
Goller Cepte
BİZE ULAŞIN