İspanya arafta

İspanya arafta

Türkiye’nin de yer aldığı D Grubu’nun mutlak favorisi olan Boğalar’da patron Del Bosque’nin Xavi Hernandez ve Xabi Alonso’suz kurduğu kadroyla neler yapabileceğini herkes merak ediyor

  • Futbol
  • Perşembe 10.06.2016
İspanya Milli Takımı şüphesiz D Grubu'nun favorisi ve mevcut statüde gruptan çıkamaması tam anlamıyla bir mucizeye bağlı. Yine de bu İspanyollardan puan koparma şansımız olmadığı anlamına gelmiyor. Dünya 137'ncisi Gürcistan karşısında 1-0 geriye düşüp yenildikleri maçta kabiliyetlerinin eskisi kadar keskin olmadığını gösterdiler. Vicente Del Bosque, 2014 Dünya Kupası fiyaskosundan sonra, "Yumuşak geçiş" konseptini sunmuş ve kadroyu zaman içinde yenileme niyetini göstermişti. Fakat bu geçişin nereye doğru olduğuna dair bir emare yok. Xavi Hernandez ve Xabi Alonso olmadan hem rekabetçi hem de güvenli bir makine düzeni oluşturmaya çalışıyorlar fakat bu formülün grup aşaması sonrası tutacağı şüpheli. İspanyollar bu bakımından turnuvaya arafta geliyor. Şüphesiz Iniesta başta olmak üzere dünya çapında bir oyun liderleri ve birinci sınıf oyuncuları var ama Del Bosque'nin öğrencileri sorunlarıyla birlikte geliyor ve bu Türkiye için ciddi bir şans yaratabilir.

Yıldız Adayı: Alvaro Morata
2014 yılında 20 milyon Euro karşılığında Real Madrid'den Juventus'a transfer olan Alvaro Morata, oyununu Serie A'da iyiden iyiye olgunlaştırdı. Ayrıca büyük maçlarda attığı gollerle de dikkat çekiyor. 2014/15 sezonunda Şampiyonlar Ligi yarı finalin iki ayağında ve finalde gol attı, bu sezon İtalya Kupası finalinde ağları sarstı ve İtalya derbisinde 4 golü var. Turnuva sonrası Premier Lig'e büyük bir transfer yapması olası.
Goller Cepte
BİZE ULAŞIN