Modric: "Eğer Türkiye'yi yenersek..."

EURO 2016 D Grubu ilk maçında pazar günü Türkiye ile karşılaşacak olan Hırvatistan Milli Takımı iddialı.

Modric: Eğer Türkiye'yi yenersek...

EURO 2016 D Grubu ilk maçında pazar günü Türkiye ile karşılaşacak olan Hırvatistan Milli Takımı iddialı.

Basın toplantısı düzenleyen Hırvat orta saha Ivan Rakitic ve tecrübeli defans Corluka, EURO 2016 ile ilgili açıklamalarda bulundu. Takıma inandığını ve iyi bir takım olduklarını belirten Ivan Rakitic, mlilli futbolcumuz ve kendisinin de Barcelona'dan takım arkadaşı olan Arda Turan için övgü dolu sözlerle bahsetti.

EURO 2016'nın her takım için çok zor geçeceğini belirten Rakitic, "Bu turnuva son yıllardaki en kaliteli ve rakabeti bol organizasyon olacak. Ben takımıma inanıyorum. Sahaya her maç her şeyimizi vereceğiz. Büyük takımlarda oynayan genç ve tecrübeli isimlerim karşımı olan bir takımız" dedi.

Barcelona'dan takım arkadaşı olan Arda Turan için'de övgü dolu sözlerle bahseden Rakitic, şunları söyledi: "Arda çok süper bir insan. Sürekli gülen ve esprili biri. Futbolculuğu hakkında yorum yapmak için bir kitapçığı doldurmak lazım. Topla çok iyi oynayan ve kaliteli bir ayak. Kendisi bana Prosinecki'yi hatırlatıyor. Savunmamız çok dikkati olmalı. Topla kaleye yaklaşınca çok tehlikeli biri oluyor" şeklinde konuştu.

HIRVATİSTANLI RAKİTİC'TEN TÜRKİYE VE ARDA YORUMU

CORLUKA: "2008 YILINDA Kİ MAÇ GEÇMİŞTE KALDI"

Bir diğer Hırvat oyuncu Corluka ise "2008 yılındaki maçı sürekli insanlar hatırlatıyor. O maçı artık düşünmek istemiyoruz. Biz pazar günkü Türkiye maçına odaklanmış durumdayız. 2008 geçmişte kaldı" dedi.

LUKA MODRIC: "TÜRKİYE'Yİ YENEBİLİRSEK İŞİMİZ KOLAYLAŞIR"

Real Madrid forması giyen Hırvat yıldız Luka Modric, Avrupa Şampiyonası'nda çok zorlu bir grupta mücadele edeceklerini belirtirken, "Gruptan çıkamamaları durumunda büyük başarısızlık olur" dedi.

Modric, "Türkiye ile oynayacağımız ilk maç çok önemli. Her ne kadar 4 yıl önce ilk maçımızı kazandıktan sonra gruptan çıkamasak da Türkiye'yi yenebilirsek işimiz kolaylaşır" şeklinde konuştu.

VIDA: "TÜRKİYE'DEN DAHA İYİ BİR TAKIMIZ"

Türkiye'den daha iyi bir takım olduklarını belirten Vida, "Türkiye kontra ataklarda ve duran toplarda etkili. Bizde ise her an maçın kaderini değiştirebilecek oyuncular var. Türkiye'den daha iyi takımız. Ancak bunu sahada da göstermeliyiz" diye konuştu.

Goller Cepte
BİZE ULAŞIN