Boluspor, Fuat Çapa ile anlaştı

Boluspor, Fuat Çapa ile anlaştı

PTT 1'inci Lig takımlarından Boluspor, teknik direktör Fuat Çapa ile 2 yıllık sözleşme imzaladı.

  • DHA
  • Futbol
  • Pazartesi 13.06.2016 17:51

Boluspor tesislerinde Başkan Necip Çarıkçı ve yönetim kurulu üyelerinin katıldığı imza töreninde teknik direktör Fuat Çapa ile 2 yıllık sözleşme imzalandı. Çapa'nın kırmızı beyazlı takıma güç katacağını belirten Başkan Çarıkçı, "Hocanın buraya gelmesindeki en büyük etken kendisinin bizi tanıması ve alt yapı konusundaki projeleri. Boluspor ile uzun vadede bir çalışma yapma düşüncesi bizi çok mutlu etti. Kendisi bu konuda idealist bir hoca. Boluspor'un kısa, orta ve uzun vadeli planlarında bize değer katacak, bize güç katacak. Kendisine güvendiğimiz için 2 yıllık bir sözleşme yapıyoruz" diye konuştu.

Teknik direktör Fuat Çapa ise hedeflerinin kırmızı beyazlı takımı kısa vadede Süper Lig'e hazırlamak olacağını belirterek, şöyle dedi:

"Boluspor, Süper Lig hariç tüm hedeflerini gerçekleştirdi. Her şeyden önce verilen sözler harfiyen yerine geliyor. Boluspor'da kısa, orta ve uzun vadede neler yapabiliriz diye görüş alışverişinde bulunduk. Maalesef Türkiye'de bazı şeyler 'bir anda olsun bitsin' diye bakılıyor. Çabuk yapılan şeyler çabuk yıkılır. Düşünerek yapılan şeyler de uzun vadede başarıyı getirir. Bizim amacımız kısa vadede Boluspor'u Süper Lig'e hazırlamak olacak. Ama bu takım olarak değil. Siz takım olarak Süper Lig'e çıktığınız zaman aynı anda düşersiniz. Kulüp olarak Süper Lig'e çıktığınız zaman kalıcı olursunuz. Kısa vadede çok büyük başarılar elde edip sonra düşen takımlarımız var. Bunlar doğru değil. Biz buna göre çalışmalarımızı yapacağız."

Goller Cepte
BİZE ULAŞIN