Paris Kırmızı&Beyaz

A Milli Futbol Takımımızın Hırvatistan ile oynadığı karşılaşmada, tribünlerin büyük bölümünü Türk taraftarlar doldurdu. Parc des Princes Stadı, Türkiye bayraklarıyla kırmızı ve beyaz renklere büründü

Paris Kırmızı&Beyaz
A Milli Futbol Takım'ın EURO 2016'daki ilk sınavına büyük ilgi vardı. Türk futbolseverler, Avrupa'nın dört bir yanından Paris'e akın etti ve şehri kırmızı-beyaza boyadı. Paris'in ana cadde ve meydanlarında Türkiye milli forması ve yeniçeri kıyafetleriyle gezip marşlar söyleyen taraftarları şehir sakinleri büyük bir ilgiyle izledi. Karşılaşmanın oynandığı Parc des Princes Stadı'nın tribünlerinde de Türk taraftarların hakimiyeti vardı. 50 bin kişilik statta biletlerin büyük bölümü Türk taraftarlar tarafından satın alındı.

BANDO ES-ES COŞTURDU
Eskişehirspor maçlarında futbolseverleri coşturan "Bando Es-Es" de A Milli Takım'a destek vermek için tribünde yerini aldı. Bu arada A Milli Takım'ın Avrupa Şampiyonası Elemeleri'nde Konya ve Antalya'daki statlarda oynadığı maçlarda yapılan ve büyük beğeni toplayan bayrak şovu Fransa'da da devam etti. Saran Holding tarafından sağlanan ve tırlarla Fransa'ya getirilen 100 bin bayrağın 15 bini sabah saatlerinde Parc des Princes tribünlerine yerleştirildi. .

ÇİRKİN SALDIRI
100 kişilik Neo Nazi grubunun taraftarlarımızı taşıyan bir otobüse taşlı saldırısı günün olumsuz tek gelişmesiydi
Fransızlar, terör tehdidi nedeniyle turnuvanın geneli için yoğun güvenlik tedbirleri alırken bu durum tatsız olayların önüne geçmeye yetmedi. Önceki gün Rus ve İngiliz taraftarlar arasında yaşanan kavganın ardından dün de yaklaşık 100 kişilik Neo Nazi grubu, Türk taraftarların içinde bulunduğu otobüse taşlı saldırıda bulundu. Atılan taşlar nedeniyle otobüsün camları kırıldı. Olayların daha fazla büyümemesi için güvenlik görevlileri taşkınlık yapan gruba müdahale etti ve Türk taraftarların stada güvenli bir şekilde ulaşmasını sağladı.
Goller Cepte
BİZE ULAŞIN