Beşiktaş, Ospina ile anlaştı

Beşiktaş'ta bir süredir kaleci transferi konusunda devam eden sessizliğin sırrının David Ospina ile varılan anlaşmanın olduğu iddia edildi.

Beşiktaş, Ospina ile anlaştı

Şu anda Kolombiya Milli Takımı ile Copa America maçları için ABD'de bulunan Ospina'yla genel detaylar konusunda anlaşmaya varıldığı, menajeriyle bir de centilmenlik anlaşması yapıldığı bildirildi. Sözlü olarak yapılan bu anlaşmaya göre Beşiktaş yönetimi, Arsenal'dan Ospina'nın bonservisini almak için azami çaba gösterecek. Kolombiyalı oyuncu da teknik direktör Arsene Wenger'den Beşiktaş'a gitmesine izin vermesini talep edecek.

Ospina için Arsenal 6 milyon sterlin (7.5 milyon euro) isterken, Beşiktaş ise 2 milyon euro fiyat verdi. İngiliz ekibi bu rakam üzerinden herhangi bir esneme yapmayacağını yineledi. Wenger'in iyi bir yedek kaleci ile yola devam etmek için Ospina'yı bırakmak istemediği için rakamın bu kadar yüksek tutulduğu ise siyah- beyazlı yöneticiler tarafından hesaplanıyor. Fakat Ospina'nın, ayrılmak için ısrar etmesi durumunda bu transferin gerçekleşme ihtimalinin çok yüksek olduğu ifade edildi.

Goller Cepte
BİZE ULAŞIN