Ruslar, İngilizlere 'truva' yapmış!

Rusya ve İngiltere arasında çıkan 'taraftar' savaşlarının boyutunu, olayların arasında kalan bir İngiliz çift aktardı.

Ruslar, İngilizlere 'truva' yapmış!

EURO 2016'da yaşanan Rus holigan dehşetinin yeni bir boyutunu, İngilizlerin basına yaptığı açıklamalarla ortaya çıktı. Marsilya'da yaşanan olayların merkezinde kalan bir çift, Rusların kendilerine nasıl saldırdıklarını dehşet içinde anlattı.

Karl Bowater ve Kerry Haycock adlı İngiliz çift, Rusların yaptığı ilk saldırıda olayların ortasında kaldıklarını anlatırken, Rus holiganların önceden nasıl hazırlandıklarını da ortaya döktü. Yaptıkları açıklamalara göre, Ruslar üzerinde Chelsea ve Manchester United gibi İngiltere Premier Lig ekiplerinden formasını giydiler ve ellerine de İngiltere bayrakları aldılar. Böylece İngiliz taraftarların arasına sızarak pladıkları saldırılarda daha etkili olmayı başardılar.

UEFA'DAN RUSYA VE İNGİLTERE'YE DİSKALİFİYE UYARISI

Çift ayrıca Rusların özellikle İngilizleri yumruk ve tekmelerle yere düşürdüklerini ardından da kafalarını ezmeye çalıştıklarını söyledi. Karl ve Kerry Rus holiganların 'anlık' bir saldırı değil çok önceden hazırlanılmış bir saldırıda bulunduklarına dikkat çekti.

Rus ve İngiliz taraftarlar arasında, iki ülke takımının oynayacağı maç öncesi büyük olaylar çıkmış, ölü ve yaralılar olmuştu. UEFA da yaşananların ardından Rusya'ya 'ertlemeli diskalifiye' cezası vermişti. Marsilya'daki olaylar daha sonra ufak çaplı da olsa Paris ve Lille' sıçradı.

İngiliz ve Ruslar yine birbirine girdi

Goller Cepte
BİZE ULAŞIN