Bazıları inlerinden çıktı

“15 maçtır bu ülkeyi sevince boğmuş bir milli takım grubunda bir maç kaybettikten sonra bazılarının inlerinden çıkıp sanki bir şey bekliyormuş gibi eleştiriler yapması olmuyor”

Bazıları inlerinden çıktı
FATİH TERİM'DEN ÖNEMLİ SÖZLER
EURO 2016 D Grubu'ndaki ikinci maçında son Avrupa şampiyonu İspanya ile karşılaşacak olan Milli Takımımız'da teknik direktör Fatih Terim ve kaptan Arda Turan basın toplantısı düzenledi. Terim'in yine önemli açıklamaları vardı: "Yapılacak herhangi bir değişikliğin anlamı operasyon değil. Değişiklik olabilir. Arda çok dolmuş, belli. Ülkemiz acımasız, başka ülkelerin de acımasızlığı eklenince ortaya başka bir tablo çıkıyor. Kaybettiğiniz zaman konu dahi olmayacak konular gündem oluyor. Senaryolar değişiyor. Şimdi de sosyal medyayı yasaklamak olmaz. Bu eleştirilerden oyuncularımız etkileniyor."

BAŞARISIZLIK DA HEPİMİZİN!..
"Eğer ortada bir başarı varsa, bu herkesindir, bir başarısızlık varsa da bu paylaşılmalıdır. Genel olarak başarısızlıklar teknik direktörlere çıkar. Ben oyuncularımın tek başına bu şekilde bir sorumluluk almasını uygun bulmam. Başarı ve başarısızlık paylaşılmalıdır, sorumluluğun yüzdesi herkes için tartışılır. Kimseyi suçlamak doğru değil."

'BENİMLE YA DA BENSİZ' DERKEN...
"15 maçtır bu ülkeyi sevince boğmuş bir milli takım grubunun bir maç kaybettikten sonra bazılarının inlerinden çıkıp sanki bir şey bekliyormuş gibi eleştiriler yapması olmuyor. Önceki günkü sohbet sırasında şunu söyledim; daha sonra da bunu tekrardan izledim. Bu şampiyona bitiyor ve 2 ay sonra yine Hırvatistan ile oynayacağız. Burada benli ya da bensiz derken bunu kast ettim. Milli Takım'da çok mutluyum, sözleşmem de devam ediyor ancak hayatın ne getireceğini bilemeyiz. Böyle bir durum olursa bunu kimseden saklamam. Turnuvalarda ne kadar şansınız varsa, son ana kadar kovalarsınız. Bizim için son maça kadar bu şansı korumak doğru olabilir."

LUİS ENRİQUE BENİ BAĞLAMAZ!
"Hepimi z gülelim, gülmeye ihtiyacımız var. Gergin ortama gerek yok. Arda ile benim farklı görüşlerimizin olması çok normal, ikimize de saygı duymalısınız. Luis Enrique'nin Arda'yı nasıl oynattığı beni bağlamaz, benim de nasıl oynattığım onu bağlamaz." "Alman basını bir espri ile yaklaştı. Biz de bu konunun üzerine atladık. Ozan'ın saçındayız..." "Bu takım, ülkenin takımı. Çocuklarımıza biraz dokunmayalım. Türk Milli Takımı, herkes tarafından 'ellerinden geleni yaptılar' cümlesini söylettirdikten sonra mesele yoktur."

İNGİLİZCEYE ÇEVİRSENE!
Fatih Terim, Milli Takımlar Medya Sorumlusu Türker Tozar'a basın toplantısı sonrası ufak bir sitemde bulundu. Terim, "Soruyu çevirsene" dediği Tozar'ın, "Zaten Türkçe soruldu hocam" diye yanıt vermesi üzerine toplantıyı tamamladıktan sonra, "Burada onca yabancı gazeteci var, çevirmemiz lazımdı" diyerek Tozar'a tepki gösterdi.

Terim'le birlikte basın toplantısına katılan Arda Turan, "Puan alırsak gruptan çıkarız. Benim bir şey ispatlamaya ihtiyacım yok. Şimdiye kadar yaptıklarım ortada" dedi.
BİZE ULAŞIN