Derbi golsüz bitti!

EURO 2016’da sonucu merakla beklenen Almanya-Polonya mücadelesinden gol sesi çıkmazken, iki takım da puanını 4’e çıkarıp ikinci turu büyük ölçüde garantiledi

Derbi golsüz bitti!
Maçları her zaman büyük ilgiyle takip edilen iki komşu Almanya ile Polonya'nın EURO 2016 C Grubu'ndaki mücadelesi 0-0 sona erdi. Şampiyonluğun en güçlü favorilerinden olan Almanya'ya karşı başa baş futbol oynayan Polonya, özellikle Arkadiusz Milik ile önemli pozisyonlardan yararlanamadı. Gruptaki ilk maçlarından galibiyet çıkaran iki takım son maçlar öncesinde puanlarını dörde yükselttiler.

BİR GÖRÜŞ: Ömer Üründül

En kötü Almanya!

Dün Paris'te öyle bir ilk yarı izledim ki seyretmeyene anlatmak kolay değil. Almanya ile Polonya oynuyor... 45 dakika boyunca bırak pozisyonu kaleye şut denemesi dahi yok. Neyse ki ikinci yarı oyun biraz hareket kazandı. Bunda da en önemli faktör Polonya'nın hücuma cesur çıkışları oldu. Arkadiusz Milik ile çok net iki pozisyonu değerlendiremediler. Almanya'nın ise maçtaki tek pozisyonu, Mesut'un vurduğu güzel şutu kalecinin aynı güzellikte kurtarmasıydı. En çok Polonya orta sahasında Grzegorz Krychowiak'ı beğendim. Ayrıca iki stoperi de çok başarılıydı. İlk maçlarını kazanan iki takım için de alınan birer puan kar kabul edilir. Bugüne kadar izlediğim en kötü Almanya performanslarından biriydi. Ama bunun çok örneklerini önceden de gördük, yine bir bakarız ki şampiyonada final oynarlar.
Goller Cepte
BİZE ULAŞIN