Futbol aşağıda, prim zirvede

Futbol aşağıda, prim zirvede

UEFA’dan gelen 8 milyon Euro’yu bölüşen futbolcular kriz çıkardı. Oysa 11 ülke oyuncularına tek kuruş prim vermedi. Milli Takım oyuncuları 500 bin Euro'yu bulan prim aldı. Bizden sonra 2. sırada olan Galler'de dağıtılan prim 100 bin Euro'ydu.

EURO 2016'da 2'de 0 yaparak büyük moral bozukluğu yaşatan A Milli Takımımız bu kez de prim skandalıyla sarsıldı. UEFA'nın Türkiye'ye Avrupa Şampiyonası'na katılım primi olarak 8 milyon Euro vermesiyle tatsızlığın ilk adımı atıldı.

Terim'in bu primleri bazı oyunculara 500 bin Euro'nun altında vermesi kriz yarattı. Futbolcuların bazıları az para aldığı gerekçesiyle isyan bayrağını çekti. Ancak bu parayı beğenmeyen oyuncuların unuttuğu bir gerçek vardı. UEFA'nın ülkelere dağıttığı katılım payını Fransa, Almanya, İtalya, İngiltere, İspanya, Belçika, Portekiz, Ukrayna, Hırvatistan, İsviçre ve Rusya olmak üzere toplam 11 ülke kendi futbolcularına dağıtmadı. Futbolda ekol olmuş bu ülkeler futbolcularına tek kuruş dağıtmazken Milli oyuncular dağıtılan yüksek primi bile beğenmedi.

FRANSA'DA ŞAMPİYONLUK PRİMİ 300 BİN EURO

Futbolcularına prim dağıtan ülkelerdeki rakamlar oyuncularımıza verilen primlerin yanında düşük kaldı. Türkiye'den sonra en yüksek primi veren Galler'de bu rakam 100 bin Euro'yu geçmedi. Onları 80 bin Euro'yla Macaristan ve İzlanda izledi. Fransa'nın şampiyon olduğu takdirde dağıtacağı primin 300 bin Euro olacağını hesaba katarsak Milliler'in prim isyanının ne kadar anlamsız olduğu gözlerimizin önüne serilir.

Goller Cepte
BİZE ULAŞIN