Copa alev alev

Copa alev alev

Messi, Higuain, Alexis, Vargas, Dempsey, James, Bacca... A Spor ve A Haber’de yayınlanan COPA AMERİCA ateşi finale bir kala iyiden iyiye harlanmış durumda

12 gitti, 4 kaldı... ABD, Arjantin, Kolombiya ve Şili'nin gözü kupada

Euro 2016 bol beraberlikli, az gollü grup aşamasıyla son 16'yı iple çektirirken, Copa America birbirinden acayip sonuçlarıyla Latin futbolunun kendine has çekiciliğini ortaya koyuyor. Tüm otoritelerin turnuvanın 2-3 favorisi arasında gösterdiği Meksika'nın 93 yıllık tarihinin en kötü sonucunu alarak Şili'ye 7-0 yenilip elenmesi bunlardan en önemlisi. Messi, Arjantin'in kaderini değiştirebilecek mi, Alexis ve arkadaşları Meksika'ya karşı aldıkları 7-0'lık galibiyetin arkasını getirebilecek mi? Ev sahibi ABD ne yapacak? James, formda Şili'yi alt edebilecek mi? Çok soru işareti var ve cevaplarını almamız uzun sürmeyecek. A Spor ve A Haber ekranlarında şifresiz yayınlanan bu şölene 'Fransız' kalmayın!

Ev sahibi ABD Messi'ye karşı
Turnuvaya Kolombiya karşısında yavaş bir giriş yapsa da adım adım toparlanan, takımın tecrübeli yıldızları Bradley ve Dempsey etrafında iyi bir birliktelik oluşturan ABD, yakın tarihinin en büyük sınavına çıkıyor. 1993'ten beri herhangi bir büyük turnuva kazanamamış olan Arjantin'in kupa hasretini bitirmeye yemin etmiş Messi ve arkadaşları, ev sahibine epey zorlu anlar yaşatacaktır ama ABD'liler o kadar ümitsiz değil. Takım, Arjantin'i 'yenilmez' bir rakip olarak görmüyor ve özgüvenleri epey yerinde. Buna karşın Jermaine Jones, Alejandro Bedoya, Bobby Wood gibi takımın temel parçalarının cezalı durumda olması Amerikalıları ciddi şekilde zorlayacak. İstim üstündeki Messi, Agüero ve Higuain'in performansları ise yarı finalin kaderini çizecek.

Son şampiyon restini çekti!
Yakın tarihin en sansasyonel Copa America galibiyetine imza atan Şili, turnuvanın favorileri arasında gösterilen Kolombiya'ya karşı büyük bir özgüvenle maça çıkacak. Turnuvaya 8 maçtır gol yememiş şekilde gelen, çeyrek finale de namağlup çıkan Meksika'yı tarumar ederek 7-0'la buraya gelen Şili, niye son şampiyon olduğunu cümle aleme gösterdi. Alexis Sanchez ve arkadaşları, bir kez daha bu kupayı almak için iddialı ancak karşılarındaki Kolombiya da buraya sağlam adımlarla geldi. Peru karşısında işi penaltılara bırakmaları kafalarda bir soru işareti oluştursa da James, Cuadrado, Bacca gibi A kalite bir hücum hattıyla Şili'den aşağı kalır yanı yok. Turnuvanın en büyük kapışmalarından birisi bizleri bekliyor.

Goller Cepte
BİZE ULAŞIN