Grubun kralı Galler

Grubun kralı Galler

Tarihinde ilk kez büyük turnuva heyecanı yaşayan Galler, Ramsey, Taylor ve Bale’in golleri ile B Grubu’nu zirvede bitirerek son 16’ya kaldı

  • Futbol
  • Salı 21.06.2016
Rusya'yı farklı geçen Bale ve arkadaşları, İngiltere'yi de geride bıraktı

Galler'in futbol bayramı devam ediyor. Süper yıldızı Bale'in önderliğinde ilk kez Avrupa Futbol Şampiyonası'na katılan Ada ekibi, finallerde ise İngiltere'yi geride bırakarak B Grubu'nda adını zirveye yazdırdı. Slovakya'yı yenen, ezeli rakibi İngiltere'ye son dakikada teslim olan Galler, son grup maçında Rusya'yı güle oynaya geçti: 3-0... Turnuvanın en büyük hayal kırıklığı yaratan ekiplerinden Rusya önünde fırtına gibi başlayan Chris Coleman'nın öğrencileri, önce Arsenalli yıldızı Aaron Ramsey'ın akıl dolu aşırtmasıyla 11'de öne geçti.

SON SÖZÜ YİNE ASSOLİST SÖYLEDİ
20'de Taylor farkı ikiye çıkarırken, son sözü Galler'in assolisti Bale söyledi. Üçüncü maçında da rakip ağları sarsmayı başaran süper solak, 67'de tabelayı belirledi: 3-0. 6 puana yükselen Ada ekibi, İngiltere-Slovakya maçının da golsüz bitmesi ile grubu lider tamamlarken, bunun ne anlama geldiğini en iyi son dakikada gözyaşları dökerken ekrana yansıyan Galler taraftarı anlatıyordu.
Goller Cepte
BİZE ULAŞIN