2018’e Terim ile gideceğiz

2018’e Terim ile gideceğiz

Galatasaray 4 gözle bekliyor ama Futbol Federasyonu noktayı koydu

TFF yönetimi, hocayla Fransa'da 3 defa toplantı yapıp, 2018 planlarını revize etti. Milli Takım dışında kulüp çalıştırmasına izin verilmeyen Terim için Servet Yardımcı, "Yola hocayla devam edeceğiz" dedi.

1- Fatih Terim isterse sadece kendisi ayrılabilir
Avrupa Şampiyonası'na veda sonrası gözler Fatih Terim'in vereceği karara çevrildi. Türkiye Futbol Direktörü'nün yola Galatasaray'la devam edeceği iddiaları sürüyor ancak TFF'nin tavrı net… TFF, Terim'i sadece Milli Takım'ın başında görmek istiyor. Dün manşetine 'Ya Türkiye, Ya İstifa' başlığı ile TFF'nin bu konudaki tavrını geniş bir şekilde taşıyan SABAH, TFF yöneticilerine 'Terim' konusunda bir gelişme olup olmadığını sordu. Cevap netti: "Yola Terim'le devam edeceğiz. Aksini düşünmüyoruz. Tabii ki kendisi istemediği sürece."

2- Fransa'da üç önemli toplantı yapıldı
Yöneticiler, Fatih Hoca ile şampiyona süresince 3 kez bir araya gelindiğini belirtirken, başkan Yıldırım Demirören, Servet Yardımcı ve diğer yöneticilerin de katılımıyla son yüz yüze görüşmenin Çek Cumhuriyeti maçından önce yapıldığı bildirildi. Bu görüşmelerde tamamen 2018 Dünya Kupası, planlanan projeler ve bunların hayata geçirilmesi konusundaki kararlılık ortaya konuldu. Fatih Terim, Galatasaray'la ilgili gündemi olup olmadığı yönünde resmi bir bilgi hiç bir zaman paylaşmadı.

3- Galatasaray, Riekerink'le yola devam
TFF'nin kararı o yüzden net: " Terim sadece şampiyonaya yönelik bir proje değil. O nedenle de sözleşmesi uzun vadeli yapıldı. 2018'de de Terim'le birlikte olacağız." Bu gelişmelerden sonra Galatasaray'ın yeni hocası da Jan Olde Riekerink oldu.

SABAH GÜNDEMİ BELİRLEDİ
TFF'nin Fatih Terim'in iki takımı birden çalıştırmasını istemediğini SABAH SPOR dün manşetten okurlarına duyurmuştu.

Goller Cepte
BİZE ULAŞIN