Servet Çetin: Stoper havuzumuz geniş değil

Eski milli futbolcu Servet Çetin, 4 Büyükler'in savunma oyuncularının yabancı olmasının Milli Takım’ı da olumsuz etkilediğini öne sürdü.

Servet Çetin: Stoper havuzumuz geniş değil

A Spor canlı yayınına konuk olan Çetin, Mehmet Topal'ın ise kendi pozisyonunda oynaması halinde daha faydalı olabileceğini söyledi. İşte Servet Çetin'in açıklamaları:

"YABANCI STOPERLER KÖTÜ ETKİLİYOR"

"Ben işin açıkçası lafını esirgeyen bir insan değilim. Fenerbahçe'nin defansında kimler oynuyor? İki tane yabancı. Galatasaray'da kim oynuyor? Hakan, bazen Semih oynuyor. Beşiktaş'ta? Yabancı. Trabzonspor'da bir Türk oyuncu, bir yabancı. Milli Takım'ı nereden kuruyorsunuz? 4 Büyükler'den kuruyorsunuz. Hepsi yabancı, nereden alacaksınız? Sezon içerisinde 10-15 kere oynayan Hakan Balta'yı alıyorsun, Mehmet Topal'ı alıyorsun. Fatih Hoca'ya da bir şey diyemezsiniz. Gerçekten oyuncu yetiştirmekte biraz sıkıntımız var. Siz olsanız kimi oynatırdınız? Mehmet Topal ve Hakan Balta 2008 Avrupa Şampiyonası'nda oynamış o bölgede. Nitekim takımımızda da 3 tane 2008'i yaşamış oyuncu vardı."

"FATİH HOCA EMEĞİ GEÇENLERİ TUTAR"

"Şöyle bir özelliği var Fatih Hoca'nın; elemelerde devamlı oynattığı bir kadro oluyor hocanın. Çok fazla kadro ile oynamaz Fatih Hoca. O yüzden emeği geçen insanları da kadroda tuttuğunu bilirim. Her zaman öyle yapmıştır. O anlamda da elemelerde oynadıkları maçlardaki oyuncuları tercih etmiştir. Emre Mor girmiştir sonradan, iki oyuncu girmiştir. Onun dışında da fazla oyuncu değiştirmez Fatih Hoca."

Goller Cepte
BİZE ULAŞIN