Emre Mor geleceğin Messi’si

Emre Mor geleceğin Messi’si
Ukrayna maçının sosyal medyada en çok konuşulan isimlerinden biri olan Emre Mor, performansıyla büyük övgü aldı. 19 yaşında olmasına rağmen, sahadaki özgüvenini yetenekleriyle birleştiren ve tecrübeli çok sayıda isme taş çıkaran milli futbolcu için, "Biraz daha güçlendiğinde geleceğin Messi'si olacak.. Türkiye'nin başına gelen en güzel şey..." yorumları yapıldı. B u sezon Dortmund'da kendini göstermeye başlayan Emre, Avrupa'daki en kariyerli futbolcumuz Arda Turan ile de çokça kıyaslandı. SABAH Spor'un usta yazarları da Emre Mor'un performansını değerlendirdi:

Baba Mor: En güzel hediyeyi verdi
Emre Mor'un babası Ersoy Mor, oğlu Emre Mor Türk Milli Takımı'nı seçtiği için gururlu olduğunu söyledi. NTV Spor'a konuşan Mor, "Oğlumu izlerken mutlu oluyurum. Türkiye'yi seçmesi bir babaya verilebilecek en güzel hediye" dedi.

ÖMER ÜRÜNDÜL

Dortmund onun için büyük avantaj
Şu çok net bir gerçek ki Emre Mor büyük bir yetenek. İnanılmaz bir adam eksiltme ve çabukluk özelliği var. Tabii ki kolektif düşünce eksikliği gündemde. Bunun için de zamana ihtiyacı var. Dortmund gibi bir ekol kulübüne gitmesi kendisi için çok büyük bir avantaj. Yalnız Leverkusen-Dortmund maçını da seyrettim. Bizim milli maçları da göz önüne alırsak hakemlere karşı bu yaşta hiç yapılmaması gereken itirazları var. Bundan da ivedilikle vazgeçmeli.

AHMET ÇAKAR

Birkaç yıla Messi kadar konuşulur...

Emre Mor çok tuhaf bir çocuk. Potansiyel olarak iyi gibi görünse de isyankar, küstah ve çocukluğunda geçirdiği büyük travmalarla saldırgan bir tip. Ama futbol meziyetleri Lionel Messi'ye yakın. Abartmıyorum, eğer saha dışı olaylarda kendini kontrol edebilirse birkaç yıl sonra Messi kadar konuşulan bir futbolcu olmayı başarabilir. Ama psikolojik olarak büyük problemleri var. Bu nedenle sonucu tam kestiremiyorum.

LEVENT TÜZEMEN

Şu anda kıyaslama yapmak için erken

Emre Mor'u Arda ile kıyaslamak için çok erken. Emre çabuk, hızlı ve dar alanda rakibine kolay çalım atan, yetenekli bir oyuncu. Arda daha ağır, vücudunu iyi kullanan, top tekniği yüksek ve oyun zekası üst düzey bir oyuncu. Arda İspanya'ya Galatasaray'da yıldız olduktan sonra gitti. Ama Barcelona'ya Atletico Madrid'den geç transfer oldu. Emre'nin önü çok açık çünkü Dortmund, Almanya'da bir okul. Emre'nin yolu ya Bayern Münih ile ya da Real Madrid veya Barcelona ile çakışır. Ancak Emre'nin öfkesine hakim olması gerekiyor. Eğer yeteneklerini uzun süre kullanmak istiyorsa hem arkadaşlarına hem de hakemlere davranışlarında ölçülü olmalı.

GÜRCAN BİLGİÇ

Almanların elinde Arda'yı da geçer

Emre Mor'un gidecek daha çok yolu var. Bugün baktığımızda onun yeteneğinde futbolcu neredeyse yok gibi. Hem tekniğine hakim hem çabuk hem de adam eksiltiyor. Tek dezavantajı fiziği. Kuvvetlenerek belki bunu da aşacak. Eğer bir sakatlık yaşamazsa Arda'yı da geçecektir. Çünkü Emre Mor'u Almanlar eğitiyor.
Goller Cepte
BİZE ULAŞIN