İşte İzlanda’nın kozmik odası!

İzlandalılar, taraftarla teknik ekibin buluştuğu yeri mahrem bir alan görüyor. İçerisi futbol kokan mekanın adresi de gizleniyor

İşte İzlanda’nın kozmik odası!

EURO 2016'ya İzlanda çeyrek finale çıkmış, taraftarları da ilginç balina çağırma tezahüratlarıyla Fransa'ya damga vurmuştu.

İzlanda Milli Takımı teknik ekibi ile İzlandalı futbolseverler arasında dünyada eşi benzeri görülmemiş bir bağ var. Teknik ekip maçlardan bir kaç gün önce ve sonra Reykavijk'te bir kafede 400 kadar taraftar ile bir araya geliyor ve fikir alış verişi yapıyorlar. İşte SABAH bu meşhur mekana girdi.

Ölver isimli barı bulmak kolay olmadı çünkü İzlandalılar burayı kozmik bir oda gibi görüp yabancıların buraya gitmesini istemiyor. Buna rağmen gazeteci olduğumuzu gizleyerek burayı görüntülemeyi başardık. İçeride aralarında G.Saray'ın da olduğu dünyanın bir çok kulübünün atkısı bulunuyor. Çalışanlar burada, teknik ekiple taraftarların maçlardan önce kadro yapısından içerisinde taktiğe kadar birçok konunun tartışıldığını anlatıyor. Bu buluşmalara büyük önem veren teknik direktör Hallgrimsson, bunun takıma çok büyük katkı sağladığını ifade ediyor.

ZAFER ZAMANI

BALİNA'NIN SESİNİ DÜNYA DUYACAK

Balina çağırma tezahüratları ile EURO 2016'da tüm dünyanın dikkatini çeken İzlandalılar, şovlarına 2018 Dünya Kupası'nda devam etmek istiyor. Katıldıkları ilk şampiyonanın tadını unutamadıklarını ifade eden Reykavijk halkı, takımlarına güveniyor ve bundan sonra yapılacak tüm tur nuvalara katılmak için çok hevesli olduklarını dile getiriyorlar.

Milli takım kadrosunun geneli ise amatör futbolculardan oluşuyor... Kaleci Halldorsson bir sinema yönetmeni, teknik direktör Hallgrimsson'un ise asıl mesleği dişçilik.. Reykavijk'te stada yakın bir muayenesi bulunuyor fakat aktif olarak diş hekimliği yapmıyor. 1-2 eski hastası dışında kimse ile ilgilenmiyor.

Goller Cepte
BİZE ULAŞIN