Çalışan kazandı

Geçen sene Gökhan Gönül’ün gölgesinde kalan Şener Özbayraklı, yeni rakibi Van der Wiel’i saf dışı bıraktı. Özel çalışmalarla vücudunu güçlendiren 26 yaşındaki milli oyuncu önce Terim’in sonra da Advocaat’ın gözüne girdi

Çalışan kazandı
Çalışmayana forma vermeyen Dick Advocaat; Van Persie'den sonra bir diğer vatandaşı Van der Wiel'e de acımadı... Fenerbahçe'de Gökhan Gönül'ün ayrılmasının ardından kadroya dahil edilen Gregory van der Wiel, sezon başından bu yana düzenli olarak ilk 11'de şans buldu ancak beklentileri karşılayamadı. Hollandalı çalıştırıcı, herhangi bir sakatlığı bulunmamasına rağmen son Osmanlı maçında "Senden memnun değilim" diyerek Van der Wiel'i, 18'e almadı. Advocaat, vatandaşından güçlenmesini ve performansını artırmasını istedi. Bunun için kendisine ekstra çalışma yapmayı önerdi. Ancak milli takım arasında da değişen bir şey olmadı. Van der Wiel, kendisine verilen programı uyguladı ancak ekstra bir çalışma yapmadı. Hatta hafta sonu tatilinde soluğu Dubai'de aldı. fiziksel olarak iyi ama... Hollandalı yıldızın en büyük rakibi Şener Özbayraklı ise sezon başından bu yana bambaşka bir görüntü sergiliyor. Milli futbolcu, istikrar abidesi takım arkadaşı Hasan Ali Kaldırım'ı örnek alarak ekstra çalışmaların dozunu artırdı. Özellikle vücudunun üst bölgesini güçlendirmek için yoğun çaba sarf etti. Şener çalışmalarının karşılığını kısa sürede aldı. 26 yaşındaki oyuncu hem Fenerbahçe hem de milli takımda 11'e girmeye başladı. Hem Terim'in hem de Advocaat'ın gözüne girdi. Hollandalı çalıştırıcının ilk günlerinde olumsuz görüş bildirdiği oyuncu için şimdilerde "Fiziksel olarak mükemmel seviyede. Zaman zaman oyundan kopma sorunu var. Bunu da çözünce üst düzey performans göstermeye başlayacak" dediği ifade ediliyor.

NE YAPTILAR?
Şener 135, Van der Wiel 405 dakika süre aldı.
Şener 7 ikili mücadelenin 4'ünü alırken Wiel 13 mücadelenin 11'ini kazandı.
Şener yüzde 79'luk pas yüzdesi ile öne çıkarken, Hollandalı yüzde 78'de kaldı.
Şener 2 ortada isabet bulamadı.
Wiel 20 ortada 2 isabet sağladı.

BİR GÖRÜŞ: GÜRCAN BİLGİÇ

Ondan iyisi yok!
Şener iki senedir geri gidiyor... Fenerbahçe'ye geldiğinde Gökhan Gönül'ü zorladı ama sonrasında yedek oturdu. Bu sene daha çok şans bulması gerekiyordu bu kez de "yeni transfer" duvarına tosladı. Yetenek olarak Van der Wiel'in önünde ama oyun bilgisi olarak çok gerisinde. Doğru zamanda doğru koşuları yapma ve pozisyon alma konusunda problemleri var. Bunları en iyi oynayarak giderir. Bu fırsatı iyi değerlendirmeli ve kendisini sürekli eleştirerek geliştirmeli. Çünkü Türkiye'de ondan daha iyisi henüz yok.
Goller Cepte
BİZE ULAŞIN