Tangoya mı çağırıyor?

Kendisine faul yapan rakibini iten Emre Mor’un gördüğü kırmızı kart tepki çekti

Tangoya mı çağırıyor?
Bundesliga'da Borussia Dortmund'un evinde Hertha Berlin ile 1-1 berabere kaldığı maçta milli oyuncu Emre Mor'un gördüğü kırmızı kart Avrupa'yı ikiye böldü. Hertha Berlin'den Langkamp tarafından saniyeler boyunca çekilip, sonunda rakibini iten 19 yaşındaki genç yıldızın doğrudan kırmızı kart ile cezalandırılması tepki çekti. Buna karşın Emre'nin sinirlerine hakim olamaması da eleştirildi. En ilginç yorumu ise Almanya'da maçı anlatan spiker yaptı: "Langkamp'ın yaptığı herhalde bir tango daveti değil! Kırmızı çok ağır bir karar..." İşte Emre'nin pozisyonuyla ilgili görüşler;
Gereksiz yere sinirlenen Emre Mor, 5 metreden pozisyonu süzemeyen hakem ve Oscar ödüllü performansla savunma oyuncusu... Pozisyonda her şey var!
İşte bu yüzden video hakemi gelmeli. Emre nasıl kırmızı kart görebilir?
Acaba Langkamp kendi videosunu izlerken utanmayacak mı? Yaptığının üzerine düşünüp utanmalı.
Langkamp televizyonda özür diledi ama olan oldu. Emre'yi attırırken gülüyordu. Hiçbir anlamı yok özrün.

Langkamp özür diledi
Maça damga vuran pozisyonda kendisini abartılı bir şekilde yere atan Sebastian Langkamp hatalı davrandığını kabul etti. Langkamp, maçtaki atmosferden etkilendiğini vurgulayarak, "Müsabakanın sıcaklığıyla harekete aşırı tepki gösterdim, özür dilerim. Kesinlikle kırmızı kart değildi" dedi.
Goller Cepte
BİZE ULAŞIN