Doğru zaman!

Şampiyonlar Ligi’ndeki en kritik sınavına çıkacak olan Beşiktaş’ın rakibi Napoli sakatlıklarla boğuşuyor Insigne ve Milik yok, Hamsik’in durumu ise şüpheli. Sakatlık ve formsuzluk sorunlarına karşın iç sahada yoğun presle rakiplerini boğan İtalyan devi, kaliteli orta sahası ve dominant oyunuyla büyük bir tehdit

Doğru zaman!
İtalya'da Juventus'a karşı sezona şampiyonluk iddiasıyla başlayabilen tek rakip görüntüsündeki Napoli, belki de son yılların en kötü dönemini geçiriyor. Yıldız oyuncuları formsuzluk ve sakatlık problemleri yaşayan Güney ekibi, Beşiktaş maçı öncesinde Roma ve Atalanta'ya yenilerek şaşırttı. Mağlubiyetlerin detaylarını SABAH SPOR araştırdı. İşte madde madde Napoli...

YOĞUN PRES VAZGEÇİLMEZLERİ
Napoli, İtalya Serie A'nın en agresif takımı konumunda… Prese ön bölgede başlıyorlar ve top kullanan her oyuncuyu rahatsız etmeyi amaçlıyorlar. Beşiktaş topu savunmadan çıkarırken çok dikkatli olmalı. Ayrıca Hysaj'ın bindirmeleri, Caner'in çıkmasını zorlaştırabilir.

İNSİGNE'NİN YOKLUĞU ŞANS...
Zaman zaman Beşiktaş'ın da uyguladığı seri ve bol paslı hızlı hücumlar, Napoli'nin vazgeçilmezi… Form tutamadığı için eleştirilse de Insigne bu pas trafiğinin kilit ismi ve sakatlığı nedeniyle Beşiktaş maçında yok. Kaptan Hamsik'in de durumu belirsiz. İkilinin yerine Mertens ile Zielinski oynayabilir. İnsigne kadar pas trafiğine girmese de Mertens'in şutlarına dikkat...

BİREYSEL HATALARA AÇIKLAR
Savunma hattında yaptıkları bireysel hatalar, sezon boyunca rakiplere ciddi fırsatlar yarattı. Albiol'un sakatlığında oynadıkları iki maçı da kaybettiler. Atalanta, stoperler Koulibaly ile Maksimovic'in arasına Petagna'yı kaçırarak maçı kazanmıştı. Roma maçında da Koulibaly'nin topu uzun vurmamak isterken kaptırması üzerine geriye düştüler.

DURAN TOPLAR BİR FIRSAT
Duran topları çizgi halinde ve önde karşılayıp rakibi ofsayta düşürmeyi planlıyorlar. Buna karşın zaman zaman eşleşme problemleri de yaşayabiliyorlar. Roma'nın yıldız santrforu Edin Dzeko, sağ bek Hysaj'la birebir kalınca Napoli'yi avladı.

GABBİADİNİ TARTIŞILIYOR
Napoli'de en çok tartışılan konu Arkadiusz Milik'in uzun süreli sakatlığı sonrası Gabbiadini'nin bu eksiği doldurup dolduramayacağı… Top tekniği iyi olmasına karşın Higuain ve Milik kadar gole yakın bir oyuncu olmadığı düşünülen İtalyan santrfor eleştirilerin hedefi oldu.

1
Napoli'nin orta sahadaki pas merkezi Jorginho, bu alanda Devler Ligi'nin bile zirvesinde… Brezilya asıllı İtalyan, 2 maçta 228 pas denemesinde 210 isabetle oynadı.
Şehrin Yeni Bir Tempo’su Var!
BİZE ULAŞIN