3 puandan fazlası

Teknik heyeti, futbolcusu, yönetimi ve taraftarı ile çok önemli bir sınavı başarıyla geçen Kara Kartal, Şampiyonlar Ligi’nde de rüştünü ispatladı

3 puandan fazlası

1-KULÜBEDEKİ SİHİRBAZ
İlk sezonunda Beşiktaş'ı lig şampiyonluğuna taşıyan Şenol Güneş, Sosa ve Gomez gibi yıldızlarını kaybetmesine rağmen yönetimin sunduğu alternatifli kadroyu çok iyi kullandı. Her maça farklı 11 felsefesini kısa sürede takıma oturttu. Napoli deplasmanında Aboubakar ve Necip Uysal tercihleri karşılaşma öncesi tartışma yaratsa da 3-2'lik zaferle, kadro seçiminde ne kadar haklı olduğunu bir kez daha kanıtladı.

2-SABRIN SONU ABOUBAKAR
Başka bir takımda olsa belki de ilk yedi maçında sıfır çeken bir futbolcu çoktan 'işe yaramazlar' sınıfına konulabilirdi. Ancak Kamerunlu yıldız, kendisi adına dönüm noktası olan Napoli maçında attığı iki golle Beşiktaş'ı sırtlayan isim olmayı başardı. Aboubakar, Şenol Güneş'in kendisine duyduğu inancı boşa çıkarmazken Kara Kartal, Avrupa'da hayati önem taşıyan bir galibiyetin yanı sıra kaybetmek üzere olduğu bir golcüyü de kazandı.

3-KAPI GİBİ KALECİ FABRİ
Geçirdiği sakatlık nedeniyle Deportivo'da geçen sezonun tamamında oynamayan Fabri'nin Beşiktaş'a transferi büyük tartışma yaratmıştı. Ancak İspanyol eldiven kaleyi Tolga'dan devraldıktan sonra hakkındaki tüm tartışmalara son verdi. Kalesine gelen 42 şutun sadece altısında gole izin verdi. Napoli'de de iki gol yemesine rağmen biri penaltı olmak üzere 6 net pozisyonu çıkardı ve "Beşiktaş'ın aradığı kaleci benim" mesajı verdi.

4-BEŞİKTAŞ'IN ASKERİ NECİP
Yeni transferler sonrası bu sezon fazla oynama şansı yakalamayan Necip Uysal; küsmedi, gücenmedi. Sadece çok çalıştı ve sıranın kendisine gelmesini bekledi. Şenol Güneş'in Kayseri maçında verdiği şansı çok iyi değerlendirip Napoli maçında 11 biletini kaptı. İtalyanların karşısında da başarılı bir performans sergileyen Necip, 'Görev oyuncusu' kimliğini biraz daha pekiştirip herkesin saygısını kazandı.

5-SAHADAKİ KALİTE Q7
Ricardo Quaresma, Napoli'de takımın en iyileri arasında yer aldı. 3 golün 2'sinde asistçi rolünü üstlenip kalitesini konuşturdu. Dinamo Kiev maçının da tek asistini yapan Portekizli yıldız, ilerleyen yaşına rağmen ortaya koyduğu futbolla büyük maçların adamı olduğunu yeniden hatırlattı. Her şey bir yana Beşiktaş için önemini bir kez daha gözler önüne serdi.

6-BİRLİKTEN KUVVET DOĞAR
Beşiktaş'ın başarısında hiç kuşkusuz yönetimin payı büyük. Başkan Orman ve ekibi, bir yandan stat yapıp mali operasyonları gerçekleştirdi, diğer yandan doğru hamle ve transferlerle sportif başarıya imza attı. Taraftar da tam desteği ile takımın ateşleyici gücü oldu. Teknik heyet, futbolcu, yönetim ve taraftar bütünleşmesi Beşiktaş'a 'dünya kulübü' olmanın yollarını açtı.

PARASININ %60'INI ÇIKARDI
Beşiktaş'ın Porto'dan 2.5 milyon Euro'ya kiraladığı Aboubakar, attığı iki golle maliyetinin yüzde 60'ını çıkarmayı başardı. Beşiktaş, galibiyet için UEFA'dan 1.5 milyon Euro alırken kazandığı performans primi 2.5 milyon Euro'ya ulaştı. Devler Ligi'ne ayak bastı parası olarak 12 milyon Euro alan Kartal'ın yayın geliri olarak da en az 15 milyon Euro kasasına koyması bekleniyor.
yenilgi yüzü görmeyen Beşiktaş, Avrupa'nın en büyük 5 ligi ve Türkiye'de yer alan 116 takım arasında bunu başaran üç ekipten birisi. (Real Madrid, Atletico Madrid).

3
Bu sezon resmi maçlarda yenilgi yüzü görmeyen Beşiktaş, Avrupa'nın en büyük 5 ligi ve Türkiye'de yer alan 116 takım arasında bunu başaran üç ekipten birisi. (Real Madrid, Atletico Madrid)

MİSİLLEME HAZIRLIĞI
Beşiktaş, Napoli'de gerek taraftarlara, gerekse basın mensuplarına eziyet çektiren İtalyanlara misilleme hazırlığında. Plana göre, 1 Kasım'daki maç için İstanbul'a gelecek olan Napoli taraftarları Sultanahmet'te toplanacak. Buradan önce Eminönü'ne, sonra feribotla Harem'e, Harem'den de Beşiktaş'a götürülecekler. İtalyanlar, Napoli'deki maçta Beşiktaş taraftarının toplanma yeri için stada çok uzak bir limanı belirlemiş, polisler stat girişinde arama yaparken siyah-beyazlılardan kemerlerini çıkarmasını istemiş ve biletleriyle birlikte fotoğraflarını çekmişti.

BORSADA DA UÇUŞA GEÇTİ
Kartal'ın Napoli'yi yenmesinin ardından Beşiktaş hisseleri de yükseldi. Güne yüzde 6,5 değer kazanarak 4,55 TL'den başlayan hisselerin fiyatı, en yüksek 4,59 TL'yi gördü ve 4,50 TL seviyesinde dengelendi. Beşiktaş Futbol AŞ'nin toplam piyasa değeri bir günde yaklaşık 60 milyon lira artarak 1 milyar 82 milyon liraya ulaştı.

Şehrin Yeni Bir Tempo’su Var!
BİZE ULAŞIN