TURKCELL İMSAKİYE
TURKCELL İLE RAMAZAN

Bize ders olsun

“Özellikle sol tarafta basit top kayıpları yaptık ve rakibe orta alanda rahat top kullandırdık. Kaybetmek çok üzücü ama buradan çıkaracağımız dersler bize şampiyonluk yolunda olumlu yansıyacaktır...”

Bize ders olsun
Galatasaray Teknik Direktörü Riekerink, oyunda üstün olan ve daha çok golü arayan taraf olduklarını ancak sonuca gidemediklerini söyledi. Taraftarlardan özür dileyen Hollandalı çalıştırıcı, "Üzücü bir skor. Taraftarımız stadı doldurdu. Onlara galibiyet armağan etmek istiyorduk. Ama olmadı. 1-0 geriye düşmemizin iki sebebi var. İlki; basit top kayıpları yaptık. Özellikle sol tarafta. İkincisi ise, rakibe orta alanda rahat top kullandırdık. 4 farklı sistem denedik. Oyuncularımız golü bulmak için elinden geleni yaptı ancak ne yazık ki başarılı olamadık" diye konuştu.

DÜŞTÜK, KALKMASINI BİLİRİZ
Şampiyonluk yolunda her maçın çok önemli olduğunu vurgulayan Riekerink, "Ama diğer taraftan bu yenilgiden de bir ders alacağız. Buradan çıkaracağımız dersler bize şampiyonluk yolunda olumlu yansıyacaktır. Bu yolda önemli olan ne kadar düştüğünüz değil ne kadar çabuk ayağa kalkabilmenizdir" ifadesini kullandı.

9
Galatasaray Süper Lig'de 9 maç aradan sonra gol atamadan mücadeleyi tamamladı.

BİR GÖRÜŞ
Murat ÖZBOSTAN: Büyük takım olmak!
Zaman gelir büyük takımlar da tökezler, kötü dönemler geçirir, hatta taraftarının yüzünü kızartır. Fakat yeri geldiği zaman büyük takım forması, üstündeki oyunculara güç verir, onlara kendini hatırlatır. Trabzonspor forması, dün oyunculara kendini hatırlattı. Üstünlük golü geldikten sonra büyük bir mücadele örneği ortaya koydular. Galatasaray'a son bölüm haricinde net pozisyon şansı tanımadılar. Kendinden kuvvetli bir takımla oynadığını bilerek, sıkı savunma yaparak TT Arena gibi bir stattan 3 puan çıkarmayı başardılar. Gol yediğinde un helvası gibi dağılan, Alanya'dan Karabük'e dek birçok takıma karşı takım hüviyetinden uzak bir görüntü çizen Ersun Yanal'ın talebeleri, dün takım olabileceğinin sinyallerini verdi. Galatasaray ise geç uyanmanın bedelini ödedi. Riekerink hazır olmayan Sneijder ile Podolski'yi aynı anda kullanarak ilk yarıyı çöpe attı. Değişikliklere 67. dakikada başlaması da hataydı. Taraftar rekorunu kırdığı maçta yenilmesi kendileri için iyi olmadı.
Sur Yapı'dan 12 Konut Projesi ile Dev Kampanyaya Destek
BİZE ULAŞIN