Ersun Yanal galibiyetin şifresini açıkladı

Trabzonspor Teknik Direktörü Ersun Yanal, G.Saray karşısında aldıkları 1-0'lık galibiyetin kendileri için çok önemli olduğunu söyledi.

Ersun Yanal galibiyetin şifresini açıkladı

G.Saray'ın geride kalan sezona oranla önemli bir gelişim gösterdiğini anlatan Yanal, "Kazanma ve topa sahip olma iştahları yüksek. Oyun üstünlüğünü onlara verdik. Biz istediğimiz golü bulduk ve kazandık. Bu kritik süreçte alacağımız sonuç çok önemliydi. Planımız doğru işledi" ifadelerini kullandı. Aldıkları kötü sonuçların kendilerini ligde hedeflerinden uzağa ittiğini anlatan bordo-mavili teknik adam, şunları söyledi: "Bu sonuç bize moral ve enerji oldu. Önümüzdeki maçlarda bu enerjiyi kullanacağımızı düşünüyorum. Kritik sorunlarla uğraşıyoruz ve yoğun bir enerji harcanıyor. Kulübün doğru yönetim kriterlerine sahip olması gerekiyor ve bu konuda önemli mesafe kat edildi. Ayakları yere basan ve geleceğini iyi planlayan bir takım olmayı istiyoruz."

BAŞKAN NEFES ALDI

Yanal, maçtan sonra Başkan Muharrem Usta'nın, "Ersun hoca beni arayıp, kutladı" dediğinin aktarılması üzerine, "Benden daha meşakkatli bir yoldan geliyorlar. Çok ciddi bir darboğazda olduklarını hissediyorum. Sorumlulukları fazla. Bu maçtaki sonucun onlara derin bir nefes aldırdığını düşünüyorum" diyerek sözlerini tamamladı.

BİZE ULAŞIN