Herkes şikayetçi

Göztepe maçında sahadan çekilen Eskişehir’in başkanı Ünal, “Takım, güvenlik açısından ortalık yatışsın diye körüğe girdi. Tünelde ise polis oyuncularımızı dövdü” dedi. 4 polis memuru da Eskişehir’den şikayetçi oldu

Herkes şikayetçi
TFF 1. Lig'de önceki akşam oynanan maçta Göztepe karşısında 2-1 mağlup durumdayken hakem Serdar Tokat'ın kararlarına tepki göstererek sahadan çekilen Eskişehirspor'da başkan Halil Ünal ve teknik direktör Alpay Özalan, fiziksel saldırıya uğradıklarını iddia etti. Polislerin koridorlarda oyuncularına vurduğunu iddia eden Başkan Ünal, "Saldıranları savcılığa şikayet ettik. Arbede yaşanmasaydı sahaya dönecektik. Takım, güvenlik açısından körüğün içine girdi. O sırada bazı taraftarlar körüğün üzerine çıkarak oyuncularımıza saldırdı. Takım içeri girdi, bu kez oyunculara polis copla vurdu" dedi.

ÖZALAN: TALİMATI BAŞKAN VERDİ
Sahadan çekilme talimatını başkan Ünal'ın verdiğini söyleyen Alpay Özalan ise, "Göztepeli taraftarlar sahaya girince, başkanımız tünele gitmemiz için talimat verdi. Biz güvenlik gerekçesiyle sahadan çıktık" dedi. Bu arada statta görevli 4 polis memuru, Eskişehirsporlu bazı futbolcular ve Alpay Özalan'dan şikayetçi oldu.

KARAR GÜNÜ PERŞEMBE
Göztepe-Eskişehir maçıyla ilgili süreç TFF Hukuk Müşavirliği'nin bugün yapacağı sevk işlemiyle başlayacak. Ardından PFDK müsabaka sonucu ve disiplin cezasını verecek. PFDK perşembe günü yapacağı olağan toplantısında kararını verecek. Futbol Müsabaka Talimatının 24. maddesinin 1. fıkrasına göre Eskişehirspor, hükmen yenilgi ve -3 puan tehlikesiyle karşı karşıya.

NELER YAŞANDI?
Maçın 90+2. dakikasında Göztepe'nin 2-1 öne geçmesinin ardından Eskişehirsporlu oyuncular hakeme itirazda bulundu. Yaşanan arbede sonrası Eskişehirspor Teknik Direktörü Alpay Özalan takımı sahadan çekti. 20 dakika sonra konuk ekip sahaya geri döndü ancak bu kez hakemler maçın tatil edildiğini açıkladı. TFF konuyla ilgili, "Müsabakayla ilgili karar PFDK tarafından verilecektir" açıklamasını yaptı.
Goller Cepte
BİZE ULAŞIN